$
חדשות טכנולוגיה

חברות הטכנולוגיה לטראמפ: מכסי מלחמת הסחר - סכנה למשק ולצרכנים

אינטל, מיקרוסופט, HP, סוני, Dell, נינטנדו ואחרות טענו שהעלאת המכסים המתוכננת צפויה להזיק לארה"ב עצמה; לטענתן, יחול זינוק של 19% במחירי המחשבים והטאבלטים, האבטלה תצמח, ואוכלוסיות חלשות לא יוכלו לקנות מכשירים

רפאל קאהאן 14:0420.06.19

חברות טכנולוגיה בולטות - ביניהן מיקרוסופט, אינטל, HP, סוני ואחרות - פנו לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ בבקשה שיימנע מהטלת מכסים על מחשבים וטאבלטים. לפי דיווח של סוכנות רויטרס, הפנייה בוצעה על רקע תוכנית הנשיא להחריף את מלחמת הסחר עם סין, דרך מכסים על מוצרים שמגיעים ממנה.

 

 

מהלך שכזה יהיה בעייתי עבור יצרניות מחשבים כ-Dell ו-HP, שמחזיקות כ-52% משוק המחשוב האמריקאי ועבור ספקיות המעבדים ומערכות ההפעלה שלהן. לטענת החברות, המכסים המתוכננים צפויים להוביל לעליית מחירים של כ-19%, בממוצע כ-120 דולר נוספים לכל מחשב. בכך, יהפכו הרבה מהמחשבים הפשוטים ביותר ליקרים מדי עבור אוכלוסיות חלשות.

 

מחשב HP מחשב HP צילום: ניצן סדן

 

 

"מדובר במהלך שיפגע בצרכנים ובתעשייה האמריקאית", נכתב בהודעה משותפת שנמסרה לממשלת ארה"ב. במקביל להודעה זו, הצהירו מיקרוסופט, סוני ונינטנדו שהעלאת המכסים תעמיד בסכנה אלפי משרות, תפגע בחדשנות ובצרכנים.

 

 

 

המהלכים התבצעו במסגרת הכנות לשימוע ציבורי שנועד לאפשר לגופים ואזרחים לתת את דעתם על הליך הטלת המכסים. הבית הלבן שוקל הטלה של מכסים בהיקף של כ-300 מיליארד דולר נוספים. אם ההליך יאושר, ייכנס לתוקפו כבר ב-2 ביולי הקרוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x