$
חדשות טכנולוגיה

גוגל ופייסבוק יחרימו את וואווי? החברה תחזיר לרוכשי מכשירים את כספם

הענקית הסינית נערכת להחרפת החרם של ארה"ב; הציעה לצרכנים בפיליפינים החזר כספי על טלפונים מתוצרתה, שיוענק אם ענקיות האינטרנט האמריקאיות ינטרלו אפליקציות במכשירים. ניטרול שכזה אינו סביר, ו-וואווי תוכל למצוא פיתרון גם לחסימת עדכוני תוכנה

רפאל קאהאן 13:3619.06.19

וואווי הודיעה ללקוחותיה בפיליפינים שתחזיר לרוכשי מכשיריה את כספם אם אפליקציות כגוגל ופייסבוק יפסיקו לפעול עליהם בעתיד כתוצאה מהחרם האמריקאי - כך לפי דיווח של הסאות' צ'יינה מורנינג פוסט. בין השאר, ציינה וואווי יישומים כג'ימייל, ווטסאפ, אינסטגרם ויוטיוב ושהפיצוי יהיה תקף לשנתיים הקרובות בלבד. עדיין לא ידוע אם בכוונת החברה להרחיב את ההצעה לשווקים נוספים.

 

 

מדובר במהלך לא שגרתי עבור החברה, שמגיע לאור לחץ לא שגרתי; מאז הטיל ממשל טראמפ מגבלות על חברות אמריקאיות המבקשות לסחור עמה, נפגעה קשה הענקית הסינית. השבוע פרסמה הערכה לפיה עלולה לאבד כ-50% מנתח השוק העולמי שלה, צמצום של בין 40 ל-60 מיליון במשלוחי הסמארטפונים השנתיים שלה. בשנה שעברה שילחה כ-206 מיליון טלפונים, שנייה רק לסמסונג.

 

מכשיר ה-P30 פרו של וואווי מכשיר ה-P30 פרו של וואווי צילום: ניצן סדן

 

 

ואולם, ההבטחה של וואווי משונה: הסיכוי שאפליקציה שהותקנה על מכשיר שלה תפסיק לפעול הוא אפסי; עדכוני התוכנה לאפליקציות אולי ייחסמו בשל ניתוק אפשרי של וואווי מחנות גוגל הרשמית - אך החברה עדיין תוכל להציע את העדכונים דרך חנויות חלופיות. על כל פנים, גוגל ופייסבוק עצמן לא צפויות לנקוט בצעדים שיגבילו שימוש באפלקציות שלהן, גם אם יותקנו על מכשירי וואווי. בסופו של דבר, מדובר במיליוני גולשים, נתח מורגש מחבילות הפרסום שהן מציעות.

 

 

החרם האמריקאי עדיין לא נכנס לתוקף מלא, אך הדבר צפוי לקרות במהלך הקיץ וכבר מונע מחברות אמריקאיות מלהיכנס עם החברה להסכמי סחר חדשים. למשל, גוגל לא תורשה למכור לוואווי רישיונות לאנדרואיד עבור מכשירים חדשים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x