מכשירים

הפתעה למדליפים: גוגל הציגה את הפיקסל 4 בתמונה רשמית

לגוגל נמאס מריבוי ההדלפות; החברה חשפה את עיצוב מכשיר הפיקסל 4 שלה, אותו תציג במלואו בספטמבר הקרוב. הסמארטפון צפוי להציג יכולות צילום חדשות, ולשמור על סגנון יוקרתי ומאופק

רפאל קאהאן 14:4513.06.19

גוגל הפתיעה את עולם המובייל: לאחר תקופה בה מידע והדמיות של סמארטפון הפיקסל 4 שלה מצאו את דרכם לידי מדליפים, החליטה החברה לחשוף תמונה שלו בעצמה. אמש (ד') הציגה תצלום רשמי שמראה את המכשיר המעניין, שצפוי לכלול חידושים יחסיים לקודמיו ולהיחשף באירוע בספטמבר הקרוב.

 

 

התמונה מאשרת הערכה מוקדמת על כך שהפיקסל 4 יזכה למערך צילום כפול בגבו, במקום החיישן הבודד שאפיין את קודמיו. עד כה, גוגל היתה היצרנית היחידה שהתעקשה על כך שאין צורך בעדשה וחיישן נוספים. עתה אימצה את הטרנד ומסיבה טובה: תוכנה יכולה אולי לחדד ולשפר תמונות, אך ישנם תצלומים שאפשר להפיק רק באמצעות עדשה רחבה יותר או עדשת זום ייעודית.

 

 

תמונת הפיקסל 4 שחשפה גוגל תמונת הפיקסל 4 שחשפה גוגל צילום: Google

 

  

לא ברור מה תעשה גוגל עם העדשה הנוספת: אפל, למשל, הוסיפה עדשה לאייפון לטובת זום, בעוד סמסונג ו-LG בחרו להוסיף עדשה רחבה. יתכן שגוגל תשתמש בחיישן למדידת מרחקים עבור יישומי מציאות מוגברת. בנוסף, יתכן שלטלפון הפיקסל 4 XL, הדגם הבכיר בסדרה, יהיה עוד חיישן.

 

בניגוד לדיווחי מדליפים, גוגל לא נוטשת את הכפתורים הפיזיים, אך יתכן שתוותר על השימוש בשני צבעים בגב הפיקסל - קו עיצובי נאה שאפיין את הדורות הקודמים של המכשיר. כצפוי, אין בגב הטלפון סורק טביעות אצבע, מה שמעיד על העברתו לחלל המסך. גוגל רמזה שתשיק בטלפון לטכנולוגיית נעילה ביומטרית חדשה, שכנראה תשלב זיהוי טביעות אצבע עם זיהוי פנים.

 

 

 

על פניו, נראה שהטלפון הוא ההיפך מהפיקסל 3a, הגרסה המוזלת שנחשפה בתחילת החודש שעבר: העיצוב שלו משדר פרימיום, ומראה שהחברה לא ממהרת לשוב לימי הנקסוס - סדרת המכשירים המשובחת והזולה שמכרה בין 2010 ל-2016. ואולם, גוגל לא מנסה לתפוס נתח מורגש בשוק האנדרואיד - וממשיכה להיעזר בסדרת פיקסל רק לחיזוק המותג.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x