$
תעופה וחלל

אובר תשיק בקרוב פיילוט משלוחי המבורגרים ברחפנים, בשיתוף מקדונלד'ס

החברה הודיעה שתתחיל בקרוב בניסויים בסן דייגו, במהלכם יועברו מנות למזמינים בסיוע רובוטים מעופפים. בשלב הראשון, ישתלבו גם שליחים רכובים בתהליך; אובר ומקדונלד'ס פיתחו מארזים שיבטיחו את שלמות המנה בטיסה - ועכשיו נותר להן רק לקבל אישור רגולטורי

ניצן סדן 11:5713.06.19
אובר הודיעה שתתחיל בחודשים הקרובים פיילוט ראשון למשלוחי הרחפנים שלה, אובר Elevate; הוא ייערך בסן דייגו ויכלול שת"פ עם מקדונלד'ס, במסגרתו יועברו ארוחות למזמינים בסיוע רובוטים מעופפים. החברה צפויה להרחיב את שיתוף הפעולה לספקי מזון נוספים בשנה הקרובה.

 

 

לפי דיווח של סוכנות בלומברג, בשלב הראשון לא יגיעו המנות ישירות למזמין באמצעות הרחפן: אובר תטיס אותן לנקודת חלוקה, מהן יועברו למזמינים במכוניות ואופניים של שירות אובר Eats. המחיר צפוי להיות זהה לשל אובר איטס ולעמוד על כ-8.5 דולר להזמנה. הרעיון הוא לאפשר שילוח מהיר של מנות גם בשעות העומס ובשיא הפקקים, כדי למשוך יותר לקוחות אל מקדונלד'ס ואובר איטס.

 

ניסוי רחפנים שערכה אובר בסינגפור ניסוי רחפנים שערכה אובר בסינגפור צילום: Uber Singapore

 

 

סן דייגו נבחרה בשנה שעברה בידי מינהלת התעופה הפדרלית (FAA) כאחת מעשר הערים בארה"ב בהן ייערכו פיילוטים בתחום משלוחי הרחפנים. אובר ומקדונלד'ס מפתחות מזה חודשים מארזים מתאימים לנשיאת מזון באוויר, מבלי שהמנות יתפרקו, שהמשקאות יישפכו או שמאכלים יתקררו/יתחממו מעבר לציפיות המזמין.

 

 

 

המשלוחים צפויים להתבצע ע"ב רחפן חדש שאובר מובילה את פיתוחו, וייחשף רשמית בהמשך השנה. לפי דיווח של CNN, יוכל הרחפן לטוס במהירות של כ-112 קמ"ש. בשלב זה לא ברור כיצד ייערך הפיילוט; אובר והרחפן שלה עדיין לא קיבלו אישור FAA לפעולתם, ומדובר בתהליך שיכול לקחת חודשים ואף שנים.

 

אובר מודעת למגבלות הטכניות והרגולטוריות; קייט פרייזר, מנהלת תחום המדיניות באובר אלבייט, מסרה לסוכנות בלומברג שיחלפו כשלוש שנים מהשקת השירות לתחילת התרחבותו לשווקים נוספים, ושהשפעת משלוחי הרחפנים תורגש בתחום המזון רק בעוד כעשור.

 

 

 

על אף המודעות של החברה, היא ממשיכה לשדר אופטימיות בתחום התעופה העירונית; השבוע חשפה את תוכניותיה להשיק פיילוטים של מוניות מעופפות בלוס אנג'לס, דאלאס ומלבורן. זאת, על אף שגם במקרה זה לא התקבל אישור FAA לכלי הטיס שלה - ושתהליך הרישוי יכול לארוך שנים. אובר צופה שתתחיל את הפיילוט בשנה הבאה ותשיק אותו כשירות ב-2023.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x