$
אינטרנט

דרופבוקס מתרחבת: הופכת ממחסן לסביבת עבודה משותפת לארגונים

החברה חשפה עיצוב חדש, במסגרתו יוכלו עובדים להעביר ביניהם יותר מקבצים ולשתף גם משימות של אפליקציות ניהול, מסמכים של אופיס וגוגל דרייב, לינקים ותוכן אחר. השינוי בוצע כחלק ממהלך אסטרטגי ליצירת ערך נוסף לעסקים

רפאל קאהאן 16:5712.06.19

דרופבוקס מתרחבת אל מעבר לאחסון: החברה חשפה עיצוב חדש, שמאפשר לה לתפקד כסביבת עבודה משותפת לארגונים.

 

 

מעתה, יוכלו עובדים להעביר ביניהם במסגרתה לא רק קבצים, אלא גם משימות ולוחות מעקב של פרויקטים. הממשק החדש לא יאפשר לערוך תכנים מאפליקציות אחרות, אך יציג את כל התוכן הזמין שלהן. למשל, ניתן יהיה לחבר לדרופבוקס יישומים כסלאק, זום, אטלסיאן ואחרים שפופולריים בקרב צוותי פיתוח למיניהם.

 

 

 

 

הרעיון הוא להוסיף תוכן מבוסס ענן אל תוך מערכת הקבצים של דרופבוקס, שתתפקד כנקסוס עבורו. ניתן יהיה לפתוח ולהציג קובצי גוגל דרייב, מיקרוסופט אופיס ולוחות כטרלו, כמו גם לינקים לעמודי וויקי ומאמרי חדשות. 

 

העיצוב הוא חלק משינוי נרחב שעוברת דרופבוקס, במסגרתו מנסה להרחיב את תפקידה כנקודת אחסון ולספק יותר ערך לארגונים. בשנה שעברה הכריזה על Dropbox Extensions, סדרה של אינטגרציות המאפשרות למשתמשים להתחיל ולסיים בפלטפורמה שלה תהליכי עבודה, כדוגמת חתימה על חוזים וסימון סרטונים.

 

 

בגדי דרופבוקס החדשים בגדי דרופבוקס החדשים צילום: Dropbox

 

 

בשלב הראשון, יוכלו כל משתמשי דרופבוקס יכולים לבחור להצטרף לאפליקציית שולחן העבודה החדשה דרך תוכנית הגישה המוקדמת שלה, ומנהלי מערכת יכולים לבחור לצרף את הצוותים שלהם דרך מסוף הניהול. כל שאר התכונות זמינות כעת באופן כללי לכל המשתמשים והן ייפרסו במהלך השבועות הבאים. השימוש בתכונה החדשה לא עולה כסף, גם אם המשתמש מסתפק במנוי החינמי הבסיסי. עם זאת, כדי להשתמש בקבצים ממקורות אחרים יש להעבירם למרחב האחסון של דרופבוקס - מה שכמובן מצמצם אותו בהתאם.

 

 

 

"העבודה הפכה למפוצלת - קבצים מפוזרים בין מכשירים, בענן ובכוננים הקשיחים שלנו. אנו עוברים בין מספר רב של אפליקציות שאינן מדברות זו עם זו", אמר לכלכליסט מאיר מורגנשטרן, מנהל מרכז הפיתוח הישראלי של החברה, שאנשיו לקחו חלק בבניית העיצוב החדש. "הרעיון של ההשקה הוא שבאמצעות המוצר החדש אנחנו מאפשרים למשתמשים להתמודד עם ריבוי האפליקציות. זאת בשונה מהגישה של מיקרוסופט וגוגל במסגרתה הן מציגות כלים שלהן בלבד לרשות המשתמשים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x