$
הייטק והון סיכון

פיירבלוקס גייסה 16 מיליון דולר לאבטחת קריפטו

החברה הוקמה במטרה לתת פתרון לפרצות אבטחה בזמן העברות שאפשרו גניבה של 3 מיליארד דולר במטבעות דיגיטליים ע"י האקרים ב-18 החודשים האחרונים; בין החברות שכבר נמנות על לקוחותיה - Galaxy Digital ,Genesis Trading וקבוצת First הישראלית

מאיר אורבך 19:0511.06.19

חברת הסייבר הישראלית פיירבלוקס Fireblocks, גייסה 16 מיליון דולרים בסבב גיוס ראשון מהקרנות Cyberstarts - השקעה ראשונה לקרן שהוקמה ע"י גילי רענן, ומאחוריה עומדים יזמים מובילים בתחום הסייבר דוגמת שלמה קרמר, מריוס נכט, מיקי בודאי, ניר צוק ועמיחי שולמן, Tenaya Capital, EightRoads (Fidelity INTL), Swisscom ו-MState. פיירבלוקס הוקמה ע"י מיכאל שאולוב, עידן עפרת ופבל ברנגולץ. שאולוב וברנגולץ הם ממייסדי לאקון (Lacoon) שנרכשה ע"י צ'ק פוינט, ועפרת היה בעברו סגן נשיא למו"פ ב-C4 Security שנרכשה ע"י אלביט מערכות. בהמשך לגיוס, גילי רענן, גיל מנדלזיס וטום בנהון הצטרפו לדירקטוריון החברה.

 

 

 

פיירבלוקס הוקמה במטרה לתת פתרון לפרצות אבטחה שאפשרו גניבה של 3 מיליארד דולר במטבעות דיגיטליים ע"י האקרים ב-18 החודשים האחרונים. בין המקרים הידועים בתחום ניתן למנות את הפריצה שאירעה בתחילת 2018 לבורסת הקריפטו Coincheck, במסגרתה נגנבו מטבעות בשווי של כ-540 מיליון דולרים, ובורסת הקריפטו המובילה Binance שרק לאחרונה הודיע על מתקפת האקרים גדולה שבמהלכה נגנבו ממנו מטבעות בשווי של 40 מיליון דולרים, ע״י פיצוח סיסמאות, כתובות העברה וארנקים חמים.

 

מימין: מיכאל שאולוב וגילי רענן מימין: מיכאל שאולוב וגילי רענן צילומים: נמרוד גליקמן

 

 

בין הגופים המובילים בתחום הקריפטו שכבר נמנים על לקוחות פיירבלוקס ניתן למנות את Galaxy Digital ,Genesis Trading וקבוצת First הישראלית. הפלטפורמה של פיירבלוקס מאפשרת לאותם גופים לאבטח את נכסיהם הדיגיטליים מפריצה בזמן העברות שונות דוגמת OTC, ברוקראז', ארנקים חמים וכו' ובזמן אחסון קר. בשלב זה פיירבלוקס מחוברת ל-15 בורסות ומציעה תמיכה למעל 180 מטבעות קריפטו, טוקנים ו-Stablecoins.

 

מיכאל שאולוב, מנכ"ל ומייסד שותף של פיירבלוקס: "אבטחה של העברות נכסים דיגיטליים היא סיוט. לאחר ראיונות עם מעל 100 לקוחות מוסדיים, כולל קרנות גידור, ברוקרים, בורסות ובנקים, הגענו למסקנה שהתהליך הנוכחי איטי ורגיש מאוד להתקפות סייבר ולטעויות אנוש. בנינו פלטפורמה שמאבטחת את התהליך, מפשטת ומזרזת את התנועה של הון דיגיטלי".

 

גילי רענן, שותף בקרנות Cyberstarts וסקויה מסר: "אבטחת נכסים מבוססי בלוקצ'יין היא אחד מהאתגרים המרכזיים בלוחמת הסייבר כיום, והיא דורשת מומחיות מגוונת בקריפטוגרפיה, תכנות ברמת המעבד ושנים ארוכות של ניסיון באבטחת סייבר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x