אפליקציות

ווייז, חשבי מסלול מחדש: אפליקציית הניווט מקבלת הפעלה קולית

גוגל חיברה את הסייענית החכמה אסיסטנט לווייז, מה שמאפשר לשנות בדיבור יעדי נסיעה ולהוסיף תנאים כהימנעות מכבישי אגרה; הפיתוח יוכל לשפר את בטיחות השימוש בווייז בנסיעה. בשלב זה, הוא זמין בארה"ב בלבד

רפאל קאהאן 15:2111.06.19
גוגל הוסיפה לאפליקציית ווייז תמיכה מלאה בסייענית הקולית אסיסטנט. לפי הודעת החברה, השילוב של הסייענית יאפשר לשלוט בה גם תוך כדי נהיגה ולהקל על ביצוע פעולות ניווט למיניהן. עד כה, מי שהיה מעוניין לבצע שינוי מסלול או לעדכן את האפליקציה תוך כדי נהיגה היה צריך להסתייע בנוסע, או לציין שאינו הנהג.

 

 

החברה הסבירה שניתן כעת להוסיף פקודות כגון "היי גוגל, הימנעי מכבישי אגרה" או "עדכני אותי לגבי התנועה בהמשך הדרך".

 

אפליקציית ווייז אפליקציית ווייז

 

 

התמיכה בסייענית היא בשלב זה באנגלית בלבד, וזמינה רק עבור משתמשים בארה"ב. אפשר להניח שהתמיכה תגיע גם לישראל בעתיד, אך אין תאריך יעד לכך; כמו רוב שירותי גוגל אסיסטנט המתקדמים, תלוי הדבר בפיתוח זיהוי שפה טבעית, וישנם שווקים שיותר קוסמים לגוגל מהשוק המקומי ושפתו.

 

 

 

בנוסף, חשוב לזכור שלמרות שהיישום יכול לצמצם במידת מה את ההתעסקות בסלולרי בשעת נהיגה, עדיין יש נטייה טבעית להביט במסך כשנותנים פקודה קולית לטלפון - מה שעלול להמשיך ולפגוע בריכוז של הנהג. בכל מקרה, מומלץ לבצע שינויי הגדרות ניווט כשהרכב עומד, כדי להקצות את מלוא תשומת הלב לכך ולצמצם את הסיכוי לתאונה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x