$
אינטרנט

מנכ"לית יוטיוב מתנצלת על הפגיעה בציבור הלהט"בי, אך לא תצנזר את הפוגעים

לדברי סוזן ווצ'יסקי, מדיניות סינון התוכן החדשה של שירות הווידאו אמנם נלחמת בגזענות וניאו נאצים - אך לא בהומופוביה; לראייתה, לא כל תוכן קיצוני מועלה בכוונת זדון או כהטרדה

רפאל קאהאן 12:5311.06.19

מנכ''לית יוטיוב, סוזן ווצ'יסקי, התנצלה רשמית על כך ששירות שיתוף הווידאו לא מסיר סרטונים שמכילים תוכן הומופובי - כך דיווח אתר CNBC אמש (ב'). ואולם, הסבירה שעם כל אי הנעימות שגורם תוכן זה, אינו מפר את תקנון השימוש של יוטיוב.

 

 

רק בשבוע שעבר חשפה יוטיוב שינוי בתקנון השימוש שלה, במסגרתו יוסרו תכנים גזעניים וניאו נאצים. בנוסף, בוצע שינוי באלגוריתם המלצות התוכן של השירות, במטרה לצמצם חשיפה של משתמשים לתוכן בעייתי למיניו. ואולם, נושא הסרטונים שתוקפים את הקהילה הלהט"בית לא זוכה לטיפול דומה.

 

עליונות לבנה אאוט, שנאת הומואים אין. ווצ'יסקי עליונות לבנה אאוט, שנאת הומואים אין. ווצ'יסקי צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

 

ווצ'יסקי הסבירה שהיא מודעת לכך ומצטערת, ושהיא יודעת עד כמה ההחלטה של השירות פגעה בקהילה - אך היא עומדת מאחוריה. "אני חושבת שזו היתה ההחלטה הנכונה", הוסיפה והסבירה שתקנון יוטיוב נועד להיות מדויק ככל האפשר. היא הסבירה שאפשר לחסום תוכן שמועלה כהצקה או הטרדה אם הופץ בזדון, אך לא כל עמדה קיצונית היא גם זדונית.

 

 

 

בשנה האחרונה עמד יוטיוב בפני ביקורת חריפה על מדיניות התוכן בשירות - מטענות על צנזורה ועד גילויי קידום תוכן פוגעני ובעייתי. לאחרונה מצאו חוקרים מהרווארד שמנוע המלצות הסרטונים של יוטיוב מציג לגולשים תוכן יותר ויותר קיצוני בהתאם לחיפושים שלו - עד כדי כך שמי שצופה בתוכן עם אופי מיני יוכל להגיע במהרה לתוכן אירוטי ואף לפדופיליה. בצורה דומה, מי שמחפש תוכן שמרני מקבל המלצות לתכני עליונות לבנה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x