$
חדשות טכנולוגיה

טראמפ: גוגל, פייסבוק ואמזון מנסות להפיל אותי יחד עם הדמוקרטים

נשיא ארה"ב האשים את ענקיות הטכנולוגיה בשיתוף פעולה עם יריביו הפוליטיים. כמו כן, מתח ביקורת על הרגולציה של האיחוד האירופי; בנוגע לסין, אמר כי "היא נתנה לעצמה יתרון עצום באמצעות החלשת היואן, דבר שגם מפחית את השפעת המכסים"

שירות כלכליסט 17:0510.06.19

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מאשים ישירות את פייסבוק, גוגל ואמזון בכך שהן משתפות פעולה עם המפלגה הדמוקרטית במטרה להחליש ולהפיל אותו.

 

 

"אני יכול לומר לכם שהן מפלות אותי", אמר על החברות בראיון שנתן היום (ב') לרשת CNBC. "אנשים מדברים על שיתוף פעולה עם רוסיה. שיתוף הפעולה האמיתי הוא של הדמוקרטים עם החברות האלה משום שהן היו כל כך נגדי במהלך קמפיין הבחירות שלי. כולם אמרו שאם אין לך את התמיכה שלהן, אתה לא יכול לזכות. ובכן, אני זכיתי, ואני אזכה שוב משום שמצבנו טוב ואנחנו לא פראיירים".

 

תוקף את ענקיות ההייטק. טראמפ תוקף את ענקיות ההייטק. טראמפ צילום: רויטרס

 

 

לאחר שמתח ביקורת על החברות, יצא גם נגד מי שפועל נגדן: הרגולטורים באיחוד האירופי. לדבריו, הקנסות מוגזמים ומזיקים לחברות – אם כי לא צריך לשלול פעילות רגולציה דומה ולשפר את אכיפת פעילות החברות בארה"ב עצמה. הם תוקפים את החברות שלנו", אמר. "אבל אנחנו צריכים לעשות את מה שהם עושים. הם חושבים שיש מונופול, אבל אני לא חושב שהם סבורים שמצאו דרך לעשות כסף קל", אמר בהתייחסו לרגולטורים באיחוד. בשבועות האחרונים נודע שמתארגנות בארה"ב חקירות נרחבות נגד פייסבוק, גוגל ויתכן שגם אמזון, בנוגע לסוגיות הגבלים עסקיים ושליטת כל אחת מהן בתחומה.

 

טראמפ ציין כי סין נתנה לעצמה "יתרון עצום" באמצעות החלשת המטבע שלה, היואן. לדבריו, "אנחנו צריכים משחק הוגן (...) מאחר שהבנק המרכזי שלנו מאוד מאוד מפריע. גם בלי משחק הוגן, אנחנו מנצחים, מאחר שהמכסים מציבים אותנו בעמדה תחרותית".

 

הנשיא האמריקאי הוסיף: "אל תשכחו, ראש הבנק המרכזי בסין הוא הנשיא שי ג'ינפינג. הוא יכול לעשות מה שהוא רוצה. הם מבצעים פיחות, הם נוקטים מדיניות מרחיבה - או שאפשר פשוט לומר, מזריקים הרבה כסף לסין, וזה מפחית את השפעת המכסים".

 

כאשר נשאל האם וואווי, יצרנית ציוד התקשורת והסמארטופונים מסין, היא אכן איום ביטחוני על ארה"ב או שמדובר בכלי לחץ בשיחות הסחר עם סין, אמר הנשיא כי אכן מדובר באיום, אך בכך לא מסתכם העניין.

 

לדבריו, "אני אכן רואה בחברה איום. באותו זמן, זה בהחלט יכול לסייע אם העיסוק שלנו בוואווי יהיה בעל נגיעה למשא ומתן שלנו עם סין".

 

טראמפ אמר עוד כי הוא אופטימי בכל הנוגע למצב של חברות הטכנולוגיה האמריקאיות מול אלה של סין, וכן בתחום המרוץ לפריסת הרשת האלחוטית מהדור הבא, 5G.

 

"הצבתי את ה-5G בעדיפות עליונה. לפני שהגעתי לתפקיד היינו הרחק מאחור ועכשיו אנחנו למעשה קרובים להובלה. אם אתה מביט בסין, הסינים, גדולים ככל שהם, והם אכן מעולים, לא קרובים בכלל ליכולות שיש לגאונים שלנו בעמק הסיליקון שמסתובבים עם גופיות ושווים 2 מיליארד דולר. אין להם את הגאונות שלאנשים האלה יש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x