$
הייטק והון סיכון

יונדאי משקיעה מיליוני דולרים ב-MDGo הישראלית

החברה פיתחה פלטפורמה שמנתחת חומרת פציעות בתאונות דרכים, ומעבירה את המידע לצוותי חירום, בתי חולים וחברות ביטוח. לצד ההשקעה, צפויות שתי החברות לשתף פעולה בפיתוח מערכת בטיחות למכוניות

מאיר אורבך 16:1210.06.19

קונצרן הרכב הקוריאני יונדאי משקיע בחברת הסטארט-אפ החיפאית MDGo. סכום ההשקעה לא פורסם, אך לפי הערכות עומד על מיליוני דולרים בודדים. בנוסף להשקעה, ישתפו החברות פעולה בפיתוח משותף של מערכת בטיחות נוסעים לרכב.

 

 

המערכת שפיתחה MDGo מאפשרת לנתח את חומרת הפגיעה של פצועי תאונות דרכים באמצעות בינה מלאכותית ולדווח על כך למוקדי חירום. המערכת של החברה שולחת דיווח מייד לאחר התאונה לצוותי חירום ולבתי חולים על מיקום התאונה וחומרת הפציעה.

 

מכונית יונדאי מכונית יונדאי

 

 

החברה, שהוקמה ב-2017 גייסה במקביל גם מחברת וולוו השבדית. שתי החברות עובדות יחד מאז אפריל האחרון בפיתוח של אלגוריתם שמנבא פציעות של נוסעים ברכב בעזרת מערכות של יונדאי.

 

מייסדי MDGo הם איתי בנגד - מנכ"ל החברה, גלעד אברשי - סמנכ"ל טכנולוגיות, ואלי זרח - סמנכ"ל מחקר ופיתוח. החברה נמצאת עדיין בשלבי ניסוי של המערכת, בשיתוף פעולה עם מד"א. בהודעה שהוציאו החברות, דיווחו על שיתופי פעולה עם מספר חברות ביטוח בארץ.

 

"ל-MDGo יכולות בינה מלאכותית בסטנדרטים גלובלים במונחים של בטיחות נוסעים ברכב", אמר צ'י יונג צ'ו, נשיא יונדאי מוטורס. "אנחנו מתכוונים להביא שירות חדשני של בטיחות הנוסע כאשר שיתוף הפעולה עם החברה הישראלית הוא הפעולה הראשונה".

 

 

 

זו אינה ההשקעה הראשונה של יונדאי בחברות ישראליות, ובין היתר השקיעה בחברת אוטוטקס. החברה מחזיקה בישראל מרכז חדשנות בשם קריידל, שמשקיע ואחראי על שיתופי פעולה עם חברות בארץ.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x