$
המדריך

מדריך כלכליסט

בלוק לכל העולם: כך חוסמים אנשים בפייסבוק, טוויטר וכל השאר

לפעמים לא מתחשק לנו לשמוע יותר מגולשים, מחשבונות ומעמודים בפלטפורמות החברתיות שלנו. איך חוסמים משתמשים או מגבילים את החשיפה אליהם? בקלי קלות, ומדריך זה יראה לכם כיצד לעשות זאת בכל שירות

רפאל קאהאן 10:0008.06.19

הרשתות החברתיות מאפשרות לתקשר עם כל אחד בכל מקום, אך לפעמים מתחשק לנו פשוט לסתום לאנשים את הפה - ולהתייחס אליהם כתוכן שאפשר להפסיק לצרוך. לשם כך הוספה אופציית החסימה, ומדריך פשוט זה ילמד אתכם כיצד לחסום כל אחד בכל רשת חברתית.

 

 

ווטסאפ

 

חסימה: הגדרות->חשבון->פרטיות->אנשי קשר חסומים->הוספה (אייקון + מצד שמאל למעלה) מתוך אנשי הקשר. אם השולח אינו חלק מרשימת אנשי הקשר שלכם תוכלו לחסום אותו בהודעה הראשונה בעזרת החלון של ווסטאפ שיקפוץ לכם בתחתית חלון הצ'ט.

 

ווטסאפ ווטסאפ צילום: Chris Ratcliffe

 

ניתן גם לדווח על שולחי הודעות מעיקות במיוחד: היכנסו לצ'ט->ליחצו על שלוש נקודות למעלה משמאל->עוד->דווח. שלא כמו חסימה פשוטה, דיווח מעביר את הפרטים של ההודעה לווטסאפ שיכולה לבדוק אם היא בעייתית מבחינת כללי הקהילה שלה. מן הסתם אם הדיווחים יגיעו ממספר רב של מקורות החברה תוכל למנוע מספר לשלוח הודעות ולחסום אותו כליל.

 

הסרת חסימה: הגדרות->חשבון->פרטיות->אנשי קשר חסומים->בחירת איש הקשר לשחרור ובטל חסימה.

 

פייסבוק מסנג'ר

 

למרות שמסנג'ר קשור לפייסבוק בעבותות הלכה למעשה מדובר בשירות נפרד שניתן לחסום בו אנשי קשר מבלי שהדבר ישפיע על הנראות שלהם בפיד של רשת החברתית. או במילים אחרות הוא לא יחסם אוטומטית בפייסבוק עצמה.

 

 

פייסבוק מסנג'ר פייסבוק מסנג'ר צילום: facebook messenger

 

חסימה באייפון: פותחים שיחה עם מי שרוצים לחסום->מקישים על שמו בחלק העליון->גוללים למטה ולוחצים "חסום"->לוחצים בצד על "חסימת הודעות".

חסימה באנדרואיד: פותחים את השיחה עם מושא החסימה->לוחצים על אייקון i -> גוללים למטה ולוחצים על "חסום"->לוחצים בצד על "חסימת הודעות".

 

פייסבוק

 

שלא כמו במסנג'ר, חסימה בפייסבוק מונעת מהאדם החסום לתייג, לראות דברים שאתם מפרסמים או להגיב לכם. זהו כלי מצוין, אך ניתן בקלות לראות מי חסום אצל מי. ישנם לא מעט אנשי ציבור ובעיקר פוליטיקאים שמרשים לעצמם לחסום ביקורת בדרך זו. אנחנו ממליצים לשמור את הכלי למקרים קיצוניים - למרות שלצערנו לא חסרים כאלה בימינו. חסימה בפייסבוק יכולה להתבצע באפליקציה או באתר.

 

באתר: הקליקו על אייקון המשולש בפינה השמאלית העליונה של התצוגה והיכנסו להגדרות->בחלק הימני ביחרו חסימה->רישמו את שמו של מי שתרצו לחסום->ליחצו על חסום

 

 

פייסבוק פייסבוק צילום: פייסבוק

 

 

שימו לב שניתן לחסום למחצה דרך הוספת השם לרשימת גישה מוגבלת, אז יוכל החבר המוגבל לראות רק פוסטים ששיתפתם באופן ציבורי או בציר זמן של חבר משותף או פוסטים בהם תויג בעבר. עם זאת הוא לא יוכל לראות פוסטים ששיתפתם עם חברים בלבד.

 

פייסבוק גם מאפשרת לחסום הודעות מאנשי קשר בצ'ט, הזמנות של אפליקציות, של אירועים או דפים. את כל החסימות ניתן לנהל מאיזור זה של ההגדרות.

 

באפליקציה: הקישו על אייקון שלוש הקווים בחלק העליון->הגדרות ופרטיות->הגדרות->פרטיות->חסימה->הקישו על הוסף לרשימת החסומים. עוד אפשרות: היכנסו לפרופיל של החבר אותו תרצו לחסום->הקישו על אייקון שלוש הנקודות->חסום. אם הפרופיל נראה לכם בעייתי ניתן גם לדווח עליו. 

 

אינסטגרם

 

המהלך דומה באייפון ובאנדרואיד וגם אפשרי באתר האינטרנט של השירות למרות שהוא לא ממש המהות עבור המשתמשים. חשוב לציין שהמשתמש לא יקבל התראה שחסמתם אותו.

 

 

 

אינסטגרם אינסטגרם

 

 

אייפון/אנדרואיד: הקישו על שם המשתמש כדי להגיע לעמוד הפרופיל->הקישו על אייקון שלוש הנקודות->הקישו על חסום (או על הסר חסימה אם השלמתם)

אתר אינסטגרם: היכנסו לאתר בדפדפן->הקליקו על שם המשתמש של הפרופיל אותו תרצו לחסום->הקליקו על "Menu"->בחלון הקופץ הקליקו על Block this user->תקפוץ לכם הודעת אזהרה, הקליקו Block->תופיע הודעת אישור, הקליקו על Dismiss

 

טוויטר

 

החסימה הרבה יותר קלה מאשר בכל שירות אחר, ויש סיבה טובה לכך: כל האינטראקציה בטוויטר היא פומבית, ולכן יותר נוח לתקוף אנשים בפלטפורמה הזו, מה שמאפשר בריונות רשת. ולכן, דאגה החברה להנגיש את כלי החסימה.

 

באתר טוויטר אפשר לחסום בשתי דרכים. הראשונה: הקליקו על שם הפרופיל->הקליקו על אייקון שלוש נקודות->השתק או חסום; השנייה: מתוך הציוץ הקליקו על האייקון מצד שמאל שלו->חסום פרופיל

 

 

 

טוויטר טוויטר

 

 

השתקה רק מונעת קבלת התראות ומקבילה למצב מוגבל בפייסבוק. חסימה היא יותר אגרסיבית ומונעת הכל - ציוצים, תיוגים או מענה באופן כללי.

 

באפליקציה זה דומה: היכנסו לפרופיל->הקישו על אייקון שלוש הנקודות בצד העליון->חסום או השתק; אפשרות נוספת: מתוך הציוץ->אייקון משולש קטן בצד->חסום או השתק.

 

סנאפצ'ט

 

לאפליקציה זו יש מספר רמות של חסימת משתמשים. הדרך הקלה והמומלצת היא להסיר חבר מהרשימה, כשלאחר מכן ניתן גם לחסום בעת הצורך. חבר מוסר עדיין יכול לראות תוכן עם רמת פרטיות ציבורית. כמו כן, הוא יכול לשלוח הודעות בהתאם להגדרות הפרטיות שלכם.

 

 

 

סנאפצ'ט סנאפצ'ט

 

 

הסרה של חבר מרשימת החברים: סווייפ ימינה לרשימת החברים->הקישו החזיקו את האצבע על שם החבר->הקישו עוד->הקישו על הסר חבר. אפשרות נוספת: סווייפ ימינה לרשימת החברים->הקישו צ'ט עם החבר->הקישו על אייקון הפרופיל בחלק העליון->הקישו על שלוש נקודות->הקישו על הסר חבר.

 

 

 

חסימה מלאה: סווייפ ימינה לרשימת החברים->הגישו והחזיקו את האצבע על שם החבר->ביחרו באפשרות עוד->הקישו על חסום. אפשרות נוספת: סווייפ לימין->ברשימה הקישו צ'ט עם החבר->הקישו על אייקון הפרופיל למעלה->הקישו על שלוש נקודות->הקישו חסום.

 

הסרת חסימה: הקישו על אייקון הפרופיל שלכם->הקישו על אייקון גלגל השיניים כדי לפתוח את ההגדרות->גללו למטה עד לאפשרות המשתמשים חסומים->הקישו על ה-X ליד השם החסום כדי להסיר אותו מהרשימה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x