$
חדשות טכנולוגיה

טים קוק: סין לא תפגע באפל כחלק ממלחמת הסחר האמריקאית

מנכ"ל אפל העריך שבייג'ינג לא סימנה את יצרנית האייפון כמטרה, על אף שביכולתה להחליש אותה משמעותית במסגרת צחצוח החרבות עם ממשל טראמפ; השוק הסיני הוא שוק מפתח עבור אפל, שנחלשה בו לאחרונה ואף הוזילה מחירים

רפאל קאהאן 10:4905.06.19

מנכ"ל אפל טים קוק סבור שסין לא תפגע ביצרנית האייפון כחלק ממלחמת הסחר בינה ובין ארצות הברית. "הסינים לא ניסו לסמן את אפל כמטרה", אמר בראיון לרשת CBS, "ואני מעריך שזה גם לא יקרה בהמשך".

 

 

דבריו נאמרו על רקע החרפה בתגובה הסינית לחרמות מצד ארה"ב; בסוף השבוע האחרון הודיעה בייג'ינג על מכסים בסכום כולל של 60 מיליארד דולר על כ-5,000 מוצרים אמריקאיים, כשחלקם חוו זינוק של יותר מ-25% במיסוי.

 

מנכ"ל אפל, טים קוק מנכ"ל אפל, טים קוק

 

 

אם האייפון היה נכלל ברשימה, היה עולה מחירו בסין בכמאה דולר, מה שהיה מוציא אותו מרשימות הקניות של משתמשים רבים במדינה. המהלך הסיני מגיע לאחר שטראמפ הורה על העלאת מכסים על שווה ערך של כ-200 מיליארד דולר במוצרים סינים. "אנשים חושבים שהאייפון מיוצר בסין אבל הוא רק מורכב שם, למעשה הוא מיוצר בכל מקום אפשרי, העלאת מכסים היתה פוגעת במדינות נוספות", הסביק קוק.

 

אפל הורידה את מחיריה בסין מאז תחילת השנה, לאחר שנוכחה לזהות ירידה חריפה במכירותיה שם. קוק לא הציג כל ערבויות שקיבל מהממשל הסיני, ולא מן הנמנע שפגיעה באפל אכן תתבצע בעתיד - ושהמסר הנוכחי שלו נועד לעורר אמון במשקיעים ולמנוע פגיעה במניית החברה על רקע ההחרפה האחרונה.

 

קוק גם התייחס בראיון לנושאי הפצת והגנת מידע: "אפל אינה שופר או מגבר לפייק ניוז", אמר והוסיף ששירות החדשות של החברה, אפל ניוז, מתבסס על עורכים אנושיים כדי לבחור את התכנים שיועלו אליו.

 

 

 

אפל השיקה שירות אימות זהות שפועל כמו שירותי ההזדהות של גוגל ופייסבוק, אך בניגוד אליהם, אינו כולל איסוף מידע אישי או ניטור משתמשים. "מבחינתנו פרטיות היא זכות אדם בסיסית", סיכם. "יש כמות מידע פרטי עצומה בחוץ ובהיקפים שלדעתי לא צריכים להתקיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x