$
אינטרנט

חוקרים מהרווארד: יוטיוב קידמה סרטוני פדופילים ותוכן מיני

מדענים גילו שמנוע ההמלצות של שירות הווידאו הציג לגולשים שחיפשו קליפים של קטינים בלבוש חושפני תוכן יותר ויותר מיני באופיו, כחלק ממבנה האלגוריתם; החברה מסרה שתבצע שינויים במנוע ההמלצות, אך לא תנטרל אותו

רפאל קאהאן 18:1504.06.19

מנוע המלצות הווידאו של יוטיוב מציג תוכן פדופילי לגולשים שמחפשים סרטונים חושפניים של ילדים - כך גילה מחקר חדש של אוניברסיטת הרווארד. המחקר בוצע בברזיל, וגילה שכל גולש שחיפש תוכן עם גוון אירוטי או מיני קיבל המלצות לחומרים בוטים יותר ויותר, עד לסרטונים של ילדות בגיל הגן שזוכים לתגובות ועניין ער של פדופילים. 

 

 

במהלך המחקר שמו לב החוקרים שאלגוריתם יוטיוב השתנה באופן שמציג סרטונים אחרים, אך בדיקה של הניו יורק טיימס גילתה שהשינוי לא נעשה כדי לצמצם חשיפת גולשים לפדופיליה או כמדיניות שנלחמת בתוכן כזה - כי אם כחלק ממהלך ייעול שגרתי.

 

מקדמת תוכן בעייתי בעצמה. יוטיוב מקדמת תוכן בעייתי בעצמה. יוטיוב צילום: Breitbart

 

 

קידום התוכן מתבצע ביוזמת החברה: האלגוריתם של יוטיוב מעוצב כך שיקצין המלצות תוכן מקליפ לקליפ, במטרה לשמור על רמת העניין של הצופה. התוצאה המעוותת היא שהסרטונים שמוצעים במקרים מסוימים סוטים לחלוטין מתחום העניין ממנו החל הצופה; למשל, החוקרים גילו שמי שמתעניין בסרטונים פוליטיים יקבל יותר ויותר מסרי הסתה וקולות קיצוניים למיניהם.

  

 

 

יוטיוב מסרה שתבצע שינויים שיצמצמו את החשיפה להמלצות תוכן פוגעני כפדופיליה, אך לא תנטרל את אלגוריתם ההמלצות משום שלטענתה יפגע בחשיפה של יוצרים עצמאיים. זו לא הפעם הראשונה שאלגוריתם החברה מסבך אותה ומקדם תוכן בעייתי; רק בתחילת החודש הודיעה שתחסום את האפשרות לתגובה על סרטונים שמציגים ילדים, משום שפדופילים נעזרו בכלי התגובות כדי לתקשר ביניהם. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x