$
הייטק והון סיכון

חברת אוטופיה הישראלית תשתף פעולה עם ענקית הרכב Denso

החברה היפנית היא השנייה בגודלה בעולם בתחום הציוד לרכב. אוטופיה בנתה מערכת שמאפשרת לשלוט מרחוק בכלי רכב חכמים ואוטונומיים, תוך שמירה על אבטחת מידע ותקשורת רציפה

מאיר אורבך 16:0004.06.19

חברת הסטארט-אפ לתחום הרכב אוטופיה חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם קונצרן הרכב היפני דנסו (Denso), ספק ציוד הרכב השני בגודלו בעולם.

 

 

החברה מפתחת טכנולוגיה לשליטה מרחוק בכלי רכב אוטונומיים. הפלטפורמה שלה מציעה שילוב של מפעיל אנושי עם טכנולוגית בינה מלאכותית, מה שמאפשר בניית תקן בטיחות חדש עבור נהיגה מרחוק.

 

מערכת השליטה המרוחקת של אוטופיה מערכת השליטה המרוחקת של אוטופיה

 

 

אוטופיה עובדת עם כמה מחברות הרכב הגדולות בעולם, וביניהן קונצרן דנסו. "שיתוף הפעולה שלנו עם דנסו היה פנומנלי מהיום הראשון", אמר מנכ"ל ומייסד אוטופיה, עמית רוזנצוויג. "בדנסו מעוניינים בפיתרון נהיגה מרחוק בטיחותי שתומך במספר רב של כלי רכב במקביל, אלה בדיוק הנושאים שאוטופיה מחויבת אליהם, והיוו את הבסיס בבניית פלטפורמת הנהיגה מרחוק הראשונה בעולם שהיא בסטנדרט המקובל בתעשיה".

 

לראיית החברה, פיתרון נהיגה מרחוק הוא רכיב חיוני שיאפשר לכלי רכב אוטונומיים להתגבר על מצבים מורכבים. הפלטפורמה של אוטופיה מאפשרת זאת, תוך תמיכה במספר הגדול ביותר של כלי רכב במקביל, ושימוש במערך סייבר ייעודי שנתפר עבורו. כמו כן, כולל הפיתרון של אוטופיה טכנולוגיית דחיסת וידאו ייעודית שמאפשרת להציג את מה שרואות מצלמות הרכב, וכלים שמבטיחים תקשורת אמינה גם במזג אוויר קיצוני, חיבור סלולר בעייתי ועוד.

  

 

 

אוטופיה גייסה עד כה 3 מיליון דולר מ-MizMaa Ventures בהשתתפות NextGear, Plug and Play ו-Glory Ventures. ביחד עם רוזנצוויג, הקים את אוטופיה לאון אלטרס.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x