$
הייטק והון סיכון

נחשף בכלכליסט

רשמית: חברת Medallia רוכשת את Cooladata הישראלית

כולהדאטה פיתחה פלטפורמה עננית שמסייעת לעסקים לנתח התנהגות משתמשים ולקוחות. העסקה, שנחשפה בכלכליסט, אושרה בידי הרוכשת. מנכ"ל כולהדאטה: "לא יכולנו להיות נלהבים יותר להצטרף למדליה"

מאיר אורבך 10:3504.06.19
חברת מדליה (Medallia) האמריקאית רוכשת את חברת הסטארט-אפ הישראלית כולהדאטה (Cooladata) כפי שנחשף בכלכליסט. כולהדאטה, שהוקמה ב-2012 גייסה עד כה כ-13 מיליון דולר וצפויה להימכר בעשרות מיליוני דולרים בודדים. זו הרכישה השניה של מדליה בישראל; ב-2016 רכשה את חברת Kampyle (קמפייל), שפיתחה פלטפורמה לאיסוף פידבק מלקוחות בערוצי מובייל ודיגיטל.

 

 

בהודעה שהוציאה החברה האמריקאית אישרה את הרכישה ומנהל המוצר הראשי שלה, קריש מנטריפגדה, מסר: "יש לנו שותפות עם Cooladata במשך שנה ואנחנו מאוד אוהבים את הטכנולוגיה ואת הצוות שלהם. מאפשרת לנו לספק תצוגה מלאה יותר של הלקוח, כדי לקבל החלטות חכמות יותר על איך לשפר חוויות שימוש ולהגדיל נאמנות הלקוחות".

 

גיא גרינברג גיא גרינברג צילום: cooladata LTD

 

 

לדברי גיא גרינברג, מנכ"ל ואחד ממייסדי החברה כולהדאטה: "לא יכולנו להיות נלהבים יותר להצטרף למדליה. בנינו את החברה כדי לאפשר למותגים לקבל מבט מלא על התנהגות הצרכנים ועל ניתוח מעמיק שלהם, ומדליה תעזור לנו להאיץ את החזון הזה".

 

מדליה היא חברה פרטית אמריקאית שמתמחה בניהול חוויית לקוח בתוכנות מבוססות ענן. כולהדאטה פיתחה פלטפורמת ענן המסייעת לעסקים לנתח בכלי ביג-דאטה את ההתנהגות של המשתמשים והלקוחות. בין המשקיעים בה נמנות סיילספורס ונצ'רס, ויולה ונצ'רס ,83North ומשקיעים פרטיים דוגמת רמי ליפמן ואלכס פינצ'ב. החברה הישראלית מעסיקה עשרות עובדים במשרדיה בתל אביב. סבב הגיוס האחרון שלה נערך ב-2016 והיקפו עמד על 5.6 מיליון דולר.

 

 

 

את כולהדאטה הקימו תומר בן משה, בעברו בכיר במיקרוסופט ישראל ומנהל תחום הביג דאטה באמדוקס, וגיא גרינברג שהיה ממייסדי חברת שירותי ה-BI גילון שנרכשה על ידי נס. גרינברג היה ממקימי אקטימייז, שנמכרה לנייס ב-2007 תמורת 280 מיליון דולר. קרן ויולה ונצ'רס (כרמל) היתה אחת הנהנות מהאקזיט בתור משקיעה מרכזית בחברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x