$
חדשות טכנולוגיה

מה תחשוף אפל הערב בכנס המפתחים השנתי?

שיפורי ממשק ואפליקציות בגרסה המעודכנת של iOS, שדרוגים לשעון החכם אפל ווטש ואולי אף פרידה מפלטפורמת אייטיונז הוותיקה; לפי הערכות, אלו החידושים שתציג הענקית האמריקאית בכנס WWDC

שירות כלכליסט 15:3503.06.19
הערב (20:00) תפתח אפל את אירוע המפתחים השנתי שלה במטה שבקופרטינו; לפי הערכות, חלק מהחידושים שיוצגו בו כוללים עדכונים שיהפכו את השעון החכם של החברה לעצמאי יותר וכן כוונה לסגור את אייטיונז.

 

בכל שנה מקיימת ענקית הטכנולוגיה מספר אירועים מתוכננים לתקשורת, שמטרתם חשיפת התוכנות והחומרות החדשות והמעודכנות של החברה. הכנס הנוכחי נערך על פני מספר ימים והוא מוקדש למפתחי התוכנות, כך שמרבית החשיפות שיוצאות ממנו מתמקדות בגל הבא של מערכות הפעלה שיותקנו במכשירים של אפל. באתר CNN ניסו להעריך מה צפוי לנו הערב:

 

דור חדש ל-iOS. אפל לרוב חושפת באירועים מסוג זה את הדור הבא של מערכת ההפעלה שלה למכשירי האייפון, והאייפד. הדור הבא יהיה iOS 13 ולפי ההערכות יכלול מסך אפל (dark mode), כלומר, צבע המסך יוכהה כך שיהיה קל יותר לקרוא כשאין הרבה תאורה. לאפל יש כבר מאפיין כזה במחשבי המק שלה. שינויים נוספים עשויים לכלול עדכונים לאפליקציות המובנות כמו Reminders, כלים חדשים למעקב אחר הבריאות כמו כלי למדידת השמיעה, ועוד כלים לעזור לשלב כמה משימות בו זמנית באייפד.

 

שעון האפל ווטש שעון האפל ווטש צילום: שאטרסטוק

 

 

פרידה מאייטיונז. אפשרות נוספת שמעריכים כי תעלה בכנס היא הפסקת הפעילות של אייטיונז, לאחר 18 שנים כאפליקציה העיקרית של החברה לתכני המוזיקה ולווידאו. אם אכן יתגלה כי זה המקרה, לא תהיה זו הפתעה: באפל כבר השיקו אפליקציה ייעודית למוזיקה והשקיעו לא מעט בתכנים ובשיתופי פעולה עבור אפליקציית הטלוויזיה.

 

שיפורים לאפל ווטש. בגזרת השעון החכם של אפל, ההערכה היא כי אפל תעניק לו יותר עצמאות, שכן בארבע שנות קיומו הוא היה תלוי במידה רבה באייפון לביצוע משימות מרכזיות. אפל עשויה להשיק חנות אפליקציות ייעודית לשעון, וכן להוציא עדכונים לאפליקציות מרכזיות וחדשות שעוקבות אחר כושר ובריאות.

 

 

 

מכשירים חדשים. הכנס אמנם מתרכז בענייני תוכנה, אך באפל נוטים לפעמים לנצל את הבמה גם לחשיפות בתחום החומרה. לפיכך, ייתכן ובחברה יחשפו עדכונים ל- Mac Pro לצד תצוגה חדשה. בחברה מבטיחים דגם חדש למחשב האישי מאז 2017.  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x