$
חדשות טכנולוגיה

מדיניות עדכוני תוכנה של מיקרוסופט חושפת מאות מיליוני משתמשים לתקלות

החברה הודיעה בעבר שתאפשר לבעלי ווינדוס 10 לקבוע אילו עדכוני תוכנה יותקנו אוטומטית ואילו ייחסמו, בעקבות מקרים בהם העדכונים עצמם גרמו למחיקת מידע ותקלות במחשבים; עתה השיקה חבילת עדכון, אך רק משתמשים ארגוניים יוכלו לשלוט בהתקנת רכיביה

רפאל קאהאן 13:3302.06.19

מיקרוסופט לא תאפשר למשתמשי ווינדוס 10 Home - המהדורה הנפוצה ביותר בקרב משתמשים פרטיים - לשלוט בהורדת והתקנת עדכוני התוכנה שלה, מה שחושף אותם עקרונית לליקויים שונים.

 

 

בשנתיים האחרונות ארעו לפחות חמישה מקרים בהם השיקה החברה עדכוני תוכנה שגרמו נזקים למחשבים, ממחיקת מידע אישי ועד לפגיעה בביצועי גיימינג, גלישה ואף שיבוש של מנגנון העדכונים עצמו. 

 

הגרסה החדשה ביותר של ווינדוס 10 הגרסה החדשה ביותר של ווינדוס 10 צילום: Microsoft

 

 

בעקבות המקרים הללו, הודיעה החברה שתאפשר למשתמשים לשלוט בעדכונים שמותקנים, כדי למנוע התקנה אוטומטית ופגיעה פוטנציאלית במחשב במקרה של ליקויי תוכנה. ואולם, עתה שחררה את עדכון האביב (גרסה 1903) של ווינדוס 10, אך לפי דיווח של פורבס מסוף השבוע, רק משתמשי הגרסאות המקצועיות והאקדמיות של מערכת ההפעלה יוכלו לקבוע מה יעודכן.

 

 

 

משתמשים ארגוניים יכולים לבחור אילו עדכונים להתקין ואפילו להמתין עם ההתקנה עד 36 חודשים במקרים מסוימים. כל שיוכלו לעשות 800 מיליון בעלי מחשבי ווינדוס 10 Home בשלב זה, הוא לדחות את העדכון לתקופה של עד 35 יום דרך הליך דחייה מסורבל ובעייתי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x