$
חדשות טכנולוגיה

שריל סנדברג צפויה להגיע לביקור בישראל

סמנכ"לית התפעול של פייסבוק ואחת הדמויות החזקות בעולם הטכנולוגיה עתידה לנחות בארץ באוגוסט; ככל הידוע, מדובר בביקור פרטי. פייסבוק מחזיקה בישראל מרכז מו"פ משגשג

עומר כביר 09:1502.06.19

שריל סנדברג, סמנכ"לית התפעול של פייסבוק ואחת הדמויות החזקות בעולם הטכנולוגיה, צפויה להגיע בקיץ לביקור בישראל.

 

סנדברג, שנחשבת למספר 2 בפייסבוק ולדמות הדומיננטית ביותר בחברה אחרי המייסד והמנכ"ל מארק צוקרברג, עתידה לנחות בארץ באוגוסט. ואולם, למרות שלפייסבוק יש בישראל מרכז מו"פ משגשג, אותו מוביל ג'ואי שמחון, ופעילות מכירות משמעותית, אותה מנהלת עדי סופר תאני, הביקור לעת עתה לא צפוי להיות במסגרת תפקידה.

 

שריל סנדברג שריל סנדברג צילום: איי אף פי

 

תחת זאת תגיעה סנדברג לישראל לביקור פרטי-משפחתי, והיא לא צפויה נכון לעכשיו לקיים במהלכו פגישות מקצועיות או עסקיות. עם זאת, בהתחשב באופי המוכר של היזמים בישראל, סביר להניח שהיא תאלץ להתמודד עם לא מעט פגישות לא יזומות ואקראיות לאורך הביקור.

 

סנדברג היא בין הדמויות החזקות בעולם הטכנולוגיה, ואולי האישה החזקה בתחום. בתחילת דרכה המקצועית עבדה במשרד האוצר של ארה"ב, בתקופת נשיאותו של בלי קלינטון. בתחילת המאה הצטרפה לגוגל, שם הובילה בין השאר את פעילות המכירות המקוונות של מוצרי הפרסום של החברה. ב-2007 גייס צוקרברג את סנדברג לפייסבוק אחרי שפגש אותה, למרבה האירוניה, במסיבת חג מולד של היזם דן רוזנצווייג, והיא מונתה לתפקידה הנוכחי במרץ 2008.

 

כיום, סנדברג חולקת עם צוקרברג את האחריות היומיומית לניהול פייסבוק, ובשעה שהמייסד מוביל את הצד הטכני והפיתוח של החברה היא אמונה על ניהול וקידום הפעילות העסקית שלה.

 

לסנדברג גם רקורד משמעותי בתחום האקטיביזם הפמניסטי, הודות לספרה Lean In מ-2013. בספר, שזכה לתהודה תקשורתית משמעותית והיה לרב-מכר עם יותר ממיליון עותקים שנמכרו בשנה הראשונה לפרסומו, טוענת סנדברג שגם כיום עומדים מחסומים משמעותיים בפני נשים שמבקשות להתקדם מקצועית במקום העבודה, ומקדם גישה פרואקטיבית מצדן במאמצים לשבור מחסומים אלו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x