שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

משקיעי פייסבוק מנסים להדיח את צוקרברג מתפקיד היו"ר

קבוצת משקיעים בולטים, בראשם חברת טריליום, צפויה להעלות לאסיפה השנתית של הרשת החברתית היום הצעה להפרדה בין תפקיד המנכ"ל ותפקיד יו"ר מועצת המנהלים. ההצעה לא תתקבל בשל שליטת צוקרברג בזכויות הצבעה, אך נועדה להעביר מסר חריף למנהל

רפאל קאהאן 13:0530.05.19

מאבקי כוח בפייסבוק: קבוצת משקיעים תנסה להדיח את מארק צוקרברג מתפקידו כיו"ר דירקטוריון החברה, בהצעה שתגיש היום (ה') באסיפה השנתית של מועצת המנהלים. הנושא יעלה להצבעה, אך הניסיון צפוי להיכשל: צוקרברג עצמו מחזיק בכ-60% מזכויות ההצבעה.

 

 

מנכ"ל הרשת החברתית הוא גם יו"ר הדירקטוריון, מצב נדיר בעולם העסקי והחברות הציבוריות. ברוב הארגונים מופרדים התפקידים הללו בין שני אנשים, כדי למנוע מצב בו עתידה של חברה נמצא בידי אדם יחיד.  

 

יותר מדי כוח? צוקרברג יותר מדי כוח? צוקרברג צילום: רויטרס

 

 

בראש קבוצת המשקיעים עומדת חברת ניהול הנכסים טריליום (Trillium), שמסרה ל-BBC שהיא מייצגת בעלי מניות פייסבוק בהיקף של מאות מיליוני דולרים. לדברי ג'ונאס קרון, סגן נשיא בכיר בטריליום, ההצבעה נועדה לגרום לצוקרברג להבין שעדיף לו להתמקד בתפקידו כמנכ"ל. "יש לו כדוגמה את ביל גייטס או לארי פייג', ברור שזה לא צעד שקל לבצע, אך לדעתנו הוא הכרחי לטובת המשקיעים והחברה", אמר.

 

בכירי פייסבוק בעבר קראו לצוקרברג להתפטר, על רקע שורת המשברים אליהם נקלעה החברה בשנים האחרונות - מהנזק שגרמה לפרטיות המשתמשים ועד לפרשיות כקיימברידג' אנליטיקה. לאחרונה טען אלכס סטיימוס, בעברו סמנכ"ל אבטחת המידע של פייסבוק שצוקרברג מחזיק ביותר מדי כוח לבדו.

 

 

 

מצידו, דוחה צוקרברג את טענות המבקרים ודרישות המשקיעים, בנימוק שפייסבוק היא חברה מיוחדת במינה שמצריכה מנהל שמחזיק את כל הכוח בידיו. "ישנם דברים שעלולים להשתבש, אך מה שחשוב זה ללמוד מהטעויות. זה מה שאנשים צריכים לבדוק אצלנו - האם אנחנו באמת לומדים מהטעויות", מסר וניסה לטעון שריכוז הכוח אינו הסיבה לבעיות החברה. מנגד, טעויותיה של החברה עולות גם כסף למשקיעים וגם מזיקות לקהל הרחב, וריכוז סמכויות אינו פיתרון לכך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x