$
חדשות טכנולוגיה

פאלו אלטו נטוורקס רוכשת שתי חברות סייבר ישראליות ביותר מ-500 מיליון דולר

החברה שהוקמה על ידי הישראלי ניר צוק רוכשת את חברת הסייבר בענן הישראלית טוויסטלוק. במקביל תרכוש את חברת פיורסק הפועלת בתחום האבטחה לארכיטקטורות נטולות שרת בענן

מאיר אורבך 23:3529.05.19
פאלו אלטו נטוורקס רוכשת שתי חברות סייבר ישראליות ביותר מ-500 מיליון דולר. שתי החברות מצטרפות לאסטרטגיית הענן החדשה של החברה.

 

 

חברת אבטחת המידע האמריקאית הודיעה הלילה על רכישת שתי החברות, בתום המסחר בבורסה בארצות הברית. החברה אישרה את הפרסומים היום על רכישת חברת הסייבר בענן הישראלית טוויסטלוק.

 

עוד דיווחה על רכישת חברת פיורסק (PureSec) שפועלת בתחום האבטחה לארכיטקטורות נטולות שרת בענן (Serverless).

 

החברה גייסה עד היום 10 מיליון דולר בלבד מ-Square Peg Capital ו TLV Partners ו-Entrée Capital. על פי הערכות, שווי הרכישה של פיורסק הוא עשרות מיליוני דולרים. החברה הוקמה ב-2016 על ידי שקד צין, אורי סגל ואבי שולמן, ומעסיקה כיום 12 עובדים. היא גייסה 3 מיליון דולר בהובלת TLV פרטנרס ב-2017.

  

מייסד פאלו אלטו ניר צוק מייסד פאלו אלטו ניר צוק צילום: גטי אימג'ס, paloaltonetworks

 

 

בן ברנשטיין, מנכ"ל טוויסטלוק אמר בעקבות הדיווח כי "החזון שלנו עבור פלטפורמת אבטחה ענן הוא בהתאמה מושלמת עם אסטרטגיית הענן של פאלו אלטו. יש לנו צוותים נלהבים, ואנו מצפים להאיץ את היכולת שלנו לשרת לקוחות ושותפים במסע הענן שלהם ביחד".

 

לדברי שקד צין, מנכ"ל פיורסק, "החזון של PureSec תמיד היה להבטיח שכל היישומים חסרי השרת יהיו מאובטחים ברמה הגבוהה ביותר. על ידי הצטרפות כוחות עם פאלו אלטו נטוורקס, ללא ספק נוכל להפוך את זה למציאות הרבה יותר מהר. אנחנו נרגשים ונרגשים מההזדמנות הזאת".

 

מחשוב נטול שרת הוא מודל ענן חדשני בו הספקית פועלת בתור השרת ומנהלת בצורה דינמית את הקצאת משאבי המכונה. המודל מאפשר לארגונים להפסיק לבנות ולתחזק את התשתית שנדרשת להרצת היישום. בשל העליונות של המודל ביחס לארכיטקטורות מסורתיות, ארכיטקטורות ללא שרת צפויות להוביל את מחשוב הענן בעתיד. האימוץ של פלטפורמות ללא-שרת כמו AWS Lambda ו-Microsoft Azure Functions נמצא בגדילה בולטת, בקצב שנתי שלטענת פיורסק, עומד על 700%.

  

פאלו אלטו היא אחת המתחרות הגדולות של חברת צ'קפוינט הישראלית. היא נסחרת בבורסה של ניו יורק בשווי שוק של מעל ל-20 מיליארד דולר.

 

זו הרכישה החמישית של פאלו אלטו בישראל רכישה שהופכת אותה לאחת המשקיעות הגדולות ביותר בסייבר הישראלי.

 

בתחילת השנה רכשה פאלו אלטו את דמיסטו הישראלית שמפתחת מערכות אבטחה המיועדות לתמיכה בצוותי אבטחת מידע, בעסקת ענק של מאות מיליוני דולרים. פאלו אלטו נטוורקס, שבין מייסדיה הישראלי ניר צוק, בעברו בכיר בצ'קפוינט, ביצעה בישראל כמה רכישות. באפריל 2018 רכשה את חברת הסייבר סקדו בכ־100 מיליון דולר. קדמו לה רכישת סייברה ב־200 מיליון דולר מ־2014 ולייטסייבר ב־2017 ב־105 מיליון דולר.

 

בשעות הבוקר נחשף שחברת הסייבר הישראלית טוויסטלוק (Twistlock) נמכרה לפאלו אלטו נטוורקס בעסקת ענק של 410 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט".

 

עד כה גייסה החברה 63 מיליון דולר מקרנות הון הסיכון YL ונצ'רס, פולריס ונצ'רס, ראלי ונצ'רס,TenEleven ו-Dell Technologies Capital. טוויסטלוק מתמחה בתחום של אבטחת קונטיינרים וירטואלים המשמשים לפיתוחי תוכנה. רכישה זו מצטרפת לרכישות נוספות שעשתה פאלו אלטו בענן ומחזקת את היכולות של החברה בתחום. תחום האבטחה לקונטיינרים הוא תחום חדש בעולם הסייבר והחברה השניה ההבולטת בתחום אף היא ישראלית אקווה סקיוריטי שגייסה לאחרונה 60 מיליון דולר. שני היזמים בן ברנשטיין ודימה סטופל מחזיקים מעל ל-10% בחברה ויקבלו על פי הערכות כ-50-70 מיליון דולר מהעסקה.

 

את הרוכשת, פאלו אלטו נטוורקס, ייצגו בעסקאות משרד עורכי הדין האמריקאי סידלי אוסטין ועוה"ד ברי לבנפלד ובן סנדלר ממשרד יגאל ארנון; את פיורסק ייצגו עוה"ד תומר שני, שלי שמש-מניס ומונא תותרי ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות'; את טוויסטלוק ייצגו עוה"ד איתי פרישמן, אסף עוז, יעל נרדי, ניר דגן ואייל ספראי ממשרד מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x