$
חדשות טכנולוגיה

וואווי: החרם שהוטל עלינו משבש את סקטור הטכנולוגיה בעולם

החברה נאבקת בסנקציות שהטיל עליה ממשל טראמפ באפיקים משפטיים; כמו כן, טוענת שהחרם משפיע על שני מיליארד איש ב-170 מדינות, מה שיוצר שיבושים, פיצולים וקיטובים בתחומי טכנולוגיה רבים - ומהווה תקדים מסוכן לעתיד

שירות כלכליסט 10:3229.05.19
חברת הטלקום הסינית וואווי הגישה עתירה חדשה בתביעה שהגישה נגד הממשל האמריקאי. המהלך הוא חלק ממאבקה של וואווי בסנקציות שהטילה עליה ממשלת טראמפ, ומאיימות על המשך פעילותה העולמית.

 

 

העתירה, שהוגשה אמש (ג') בבית המשפט המחוזי של מזרח טקסס, מבקשת מהשופט להכריז כי חוק אישור ההגנה הלאומית (National Defense Authorization Act) מ-2019 הוא מנוגד לחוקה. העתירה הוגשה כתוספת לתביעה שוואווי כבר הגישה במרץ האחרון.

 

מכשיר ה-P30 פרו של וואווי מכשיר ה-P30 פרו של וואווי צילום: ניצן סדן

 

 

החוק, שאושר בקונגרס בקיץ שעבר, אוסר על משרדים ממשלתיים והקבלנים שלהם להשתמש בציוד של וואווי, וזאת מסיבות של פגיעה בביטחון הלאומי. בשל קשריה הקרובים של וואווי לממשלה הסינית. בחברה הסינית מכחישים את ההאשמות ואת הטענות כי היא בשליטת הממשלה או הצבא הסיני. עורך הדין גלן נייגר, המשמש כיועץ חיצוני לוואווי, מסר לסוכנות רויטרס כי בית המשפט קבע לוח זמנים לקיום שימועים בנושא בספטמבר.

 

פגיעה במיליארדי משתמשים

 

החודש הגביר הממשל האמריקאי את ההגבלות שהטיל על וואווי - יצרנית ציוד רשתות הטלקום הגדולה בעולם - לאחר שהוסיף אותה לרשימה השחורה שאוסרת על כל החברות המקומיות לעשות איתה עסקים, מהלך שהוביל לשיבושים מיידיים בסקטור הטכנולוגיה העולמי.

 

היועץ המשפטי של החברה, סונג ליופינג, מסר בתגובה כי בחברה בודקים את האמצעים שעומדים בפניה להילחם באיסור האמיקאי, שלדבריו משפיע על יותר מ-1,200 ספקים ומאיים לפגוע ב-2 מיליארד משתמשים ב-170 מדינות ברחבי העולם. לטענתו, השימוש של הממשל האמריקאי בצווי מנהליים ובחוקים כדי להעניש חברה אחת "מציב תקדים מסוכן ביותר".

 

 

"היום מדובר בטלקום ובוואווי, מחר זו כבר עלולה להיות החברה שלכם, התעשייה שלכם, הלקוחות שלכם", אמר במסיבת עיתונאים שקיים ממטה החברה בשנזן.

 

במקביל, וינסנט פאנג המכהן כסגן נשיא בחברה הזהיר כי המהלכים האחרונים של הממשל פוגעים בתחרות הנורמלית בשוק. "זה עלול להוביל להתחלה של חלוקה של אקוסיסטם הטכנולוגיה והסטנדרטים הנהוגים בה", אמר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x