שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

פעילי זכויות בע"ח זועמים: פייסבוק מאפשרת קידום קרבות כלבים

הרשת החברתית הואשמה בכך שלא מנעה ממשתמשים לארגן את הקרבות, להפיץ סרטוני זוועה ולקדם אותם; בבריטניה לבדה נמצאו 150 עמודים, 2,000 פוסטים בנושא. על אף עשרות דיווחים, הסכימה פייסבוק להסיר רק שישה פוסטים

רפאל קאהאן 13:2027.05.19

ארגון זכויות בעלי החיים האמריקאי Lady Freethinker חשף שפייסבוק מאפשרת הפצה חופשית של תכנים המקושרים לתופעת קרבות הכלבים - כך דיווח הגרדיאן הבריטי.

 

 

גורמים רבים המעורבים בפעילות הפלילית הזו משתמשים ברשת החברתית כדי להפיץ תמונות, סרטונים ולשתף אירועים. כמו כן, גם מגדלי גורים ומארגני קרבות נשענים על פייסבוק לפעילותם.

 
 

תוכן קרבות כלבים שהופץ בפייסבוק תוכן קרבות כלבים שהופץ בפייסבוק צילום: Lady Freethinker

 

 

לדברי ארגון זכויות בעלי החיים, פייסבוק לא עומדת בכלליה שלה אם היא אינה פועלת למיגור התופעה. חוקרים מטעם הארגון מסרו שקבוצות סודיות וסגורות משמשות כפורומים עבור הפעילים כדי לתקשר ולהתדיין בנושאים שקשורים לקרבות. בבריטניה לבדה נמצאו כ-2,000 פוסטים בנושא, 150 דפים וכ-160 אלף משתמשים שנחשפו לתכנים האמורים. התמונות של המגדלים והפעילים מראים את הכלבים בכל המצבים שאפשר לדמיין: קשורים, חושפים שיניים, מצולקים או פצועים לאחר קרבות.

 

לאחר שהחוקרים דיווחו על כ-26 פוסטים בנושא, בפייסבוק ניאותו להסיר רק שישה. תחת זאת, הציעו ברשת החברתית לחוקרים לחסום או לאנפרנד את המקור שלהם וזאת למרות שמודים שם שמדובר בתוכן שעשוי "לפגוע או להיות בטעם רע".

 

 

קרבות כלבים נחשבים לעבירה פלילית הן בבריטניה והן בכל מדינות ארה"ב. גם בישראל מדובר בפעילות אסורה ועבירה פלילית. דובר של פייסבוק מסר שהחברה חוקרת את הממצאים. "אסור לבצע קידום תכנים המתארים קרבות יזומים בין בעלי חיים", כך נכתב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x