$
חדשות טכנולוגיה

מלחמת סחר

"לוואווי יש מלאי של סמארטפונים שיספיק לה לחצי שנה"

לפי ההערכות, ענקית הטכנולוגיה הסינית שהוכנסה לרשימה השחורה בארה"ב, יכולה להסתדר עד שנה בעסקי רשת הדור החמישי

שירות כלכליסט 13:0925.05.19

ענקית הטכנולוגיה הסינית וואווי מחזיקה במלאי מספיק כדי להפעיל את עסקי מכירות הסמארטפון ורשת ה-G5 שלה עד לסוף השנה, כך אומרת חברת התיווך וההשקעות CLSA. על רקע מתחי הסחר המוגברים בין ארה"ב לסין, וושינגטון הוסיפה בשבוע שעבר את וואווי לרשימה השחורה, מה שמגביל את יכולתה לעשות עסקים עם חברות אמריקאיות. המגבלה הזאת הוסרה חלקית כמה ימים לאחר מכן, בניסיון למזער את ההפרעה שנגרמה לשותפותיה העסקיות של החברה הסינית, אך רוב המומחים עדיין מזהירים שהחברה עודנה עומדת בפני אי וודאות משמעותית.

 

לעת עתה, עסקי הסמארטפונים של וואווי מחזיקים במלאי לששת החודשים הקרובים, ועסקי ה-G5 שלה מחזיקים במלאי שאמור להספיק ל-9-12 חודשים, כך על פי אומדניה של CLSA. "למשך יתרת השנה, אני חושב שהחברה אמורה להסתדר עם ציוד הסמארטפונים וה-G5 שבידיה כעת", כך אמר סבסטיאן הו, אנליסט ב-CLSA. "בטווח הקצר, יש להם מספיק מלאי כדי להתמודד עם הביקוש בתקופה הקרובה, אבל המלאי הזה ייגמר בסופו של דבר. לכן התקדמות שיחות הסחר בחודשים הקרובים היא גורם קריטי להישרדותה העתידית של החברה", כך הו.

חנות של וואווי בבייג'ינג חנות של וואווי בבייג'ינג צילום: רויטרס

 

 

הו הוסיף ששלוחתה של וואווי, HiSilicon, שמתכננת שבבים לציוד של החברה, הגבירה את יכולות הייצור שלה בשנים האחרונות ומסוגלת לספק 80%-90% מצרכיה של וואווי. יכולותיה של הייסיליקון הן למעשה "חזקות מכפי שהרוב מעריכים", כך צוין בדוח של CLSA מה-20 במאי.

 

אך בסופו של דבר, הישרדותה של וואווי תלויה בשאלה אם חברת Taiwan Semiconductor Manufacturing Company - החברה הקבלנית הגדולה בעולם לייצור שבבים - תוכל להמשיך לעשות איתה עסקים, כיוון שהיא "חיונית" עבור וואווי, לדברי הדוח. "לא משנה כמה השבבים של הייסיליקון מצוינים, וואווי לא תשרוד ללא TSMC, כיוון שהאחרונה מייצרת את כל השבבים המתקדמים של הראשונה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x