$
חדשות טכנולוגיה

פייסבוק תשיק מטבע דיגיטלי משלה בתחילת 2020

לפי דיווח ב-BBC, הרשת החברתית מתכננת להשיק את ה-GlobalCoin וכן רשת תשלומים דיגיטלית כבר ברבעון הראשון של השנה הבאה

שירות כלכליסט 11:2025.05.19

פייסבוק מתכננת להשיק מטבע קריפטוגרפי משלה בשנה הבאה, וכן מערכת תשלומים דיגיטלית שתפעל בכתריסר מדינות, לכל המאוחר ברבעון הראשון של 2020. ענקית המדיה החברתית רוצה להתחיל לבחון את המטבע הקריפטוגרפי שלה, שזכה לכינוי GlobalCoin, עוד לפני תום השנה הנוכחית, כך מדווח אתר BBC.

 

פייסבוק צפויה להתוות את תוכניותיה ביתר פירוט בקיץ הקרוב, וכבר נמצאת במגעים עם נגיד הבנק של אנגליה, מארק קרני. מייסד פייסבוק מארק צוקרברג נפגש עם קרני בחודש שעבר על מנת לדון בהזדמנויות ובסיכונים הכרוכים בהשקת מטבע קריפטוגרפי. החברה התייעצה בנושאים תפעוליים ורגולטוריים גם עם פקידים ממשרד האוצר האמריקני.

 

במקביל נמצאת בפייסבוק בשיחות עם חברות העברת כספים כמו ווסטרן יוניון, בניסיון למצוא דרכים זולות ומהירות יותר להעביר כסף, שיעמדו לרשות משתמשים שאין ברשותם חשבון בנק.

 

רצונה של פייסבוק הוא ליצור מטבע דיגיטלי שיאפשר ביצוע תשלומים באופן בטוח וזול, בלי קשר להאם למשתמש יש חשבון בנק. אתר הרשת החברתית, שבבעלותו גם אפליקציות ווטסאפ ואינסטגרם, מקווה לעלות על הרשתות הקיימות על ידי שבירת חסמים כלכליים, הגברת התחרות עם הבנקים והפחתת עלויות המשתמש.

מייסד פייסבוק מארק צוקרברג מייסד פייסבוק מארק צוקרברג צילום: רויטרס

 

על הפרויקט המכונה "ליברה", במסגרתו פייסבוק מתכננת ליצור רשת פיננסית דיגיטלית משלה, פורסם לראשונה בחודש דצמבר. במסגרת הפרויקט היא תשלב כוחות עם בנקים וברוקרים, מה שיאפשר למשתמשים להמיר דולרים ומטבעות בינלאומיים נוספים למטבעות דיגיטליים.

 

קבוצה קטנה של מייסדים צפויה להשיק את ההתאגדות, שבסיסה בשווייץ, בשבועות הקרובים. ישנם גם דיווחים על פיהם פייסבוק נמצאת בשיחות עם מספר סוחרים מקוונים, על מנת שהללו יסכימו לקבל את השימוש במטבע החדש, בתמורה לעמלות מופחתות על עסקאותיהם.

 

מטבעות וירטואליים יכולים לשמש לתשלום על מוצרים בעולם האמיתי, כמו חדרי מלון, מזון ואפילו נדל"ן. מטבעות דיגיטליים נשמרים בארנקים מקוונים, וניתן להעבירם באופן אנונימי בין משתמשים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x