שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
טכנולוגי

משרד התקשורת: ההודעה על שירותי סינון - מעתה גם באימייל וב-SMS

כיום החוק מחייב ספקיות אינטרנט וסלולר ליידע את המנויים על האפשרות להתחבר לשירותי סינון אתרים ותוכן פוגעני, אך הן צריכות לעשות זאת רק בשיחה עם נציג - כעת המשרד פתח בהליך שייתר את הצעת החוק של ח"כ מיקי זוהר שנועדה להרחיב את החוק הקיים

עומר כביר 10:2023.05.19

משרד התקשורת מעוניין לחייב ספקיות אינטרנט וסלולר לשלוח למנויים הודעת טקסט או אימייל שמיידעת אותם על האפשרות להתחבר ללא תשלום לשירותי סינון אתרים ותוכן פוגעני - כך לפי הליך תיקון רישיון שפתח אתמול המשרד.

 

 

 

החוק כיום מחייב חברה שמספקת שירותי אינטרנט להציע למנוייה שירותי סינון אתרים ללא תשלום, כאשר הרישיון של החברות מחייב אותן ליידע לקוחות על זמינות השירות רק בשיחה עם נציג מכירות.

 

נתי כהן מנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן מנכ"ל משרד התקשורת צילום: משרד התקשורת

 

בשנה שחלפה, ח"כ מיקי זוהר קידם במרץ הצעת חוק שנועדה להרחיב את החוק הקיים ולהפוך, בין השאר, את השימוש בשירותי סינון האתרים למחייב במטרה להגביל בצורה גורפת את הגישה לאתרי פורנו. ההצעה עברה גלגולים רבים, ואושרה בקריאה ראשונה בימים האחרונים של הכנסת הקודמת, בנוסח מרוכך שעיקרו חובת יידוע מוגברת.

 

המהלך העדכני של משרד התקשורת, אם יושלם ויוביל לתיקון הרישיון, ייתר במידה רבה את הצעת החוק. לפי מסמך השימוע שנשלח אתמול לספקיות האינטרנט והסלולר, הן יחויבו לעדכן מנויים שלא הצטרפו לשירות סינון האתרים פעם בחצי שנה, באימייל או ב-SMS, על קיומו של שירות זה. "בהודעה יפורט, בין היתר, מהות השירות המוצע, והסכנות הנשקפות מהחשיפה לאתרים פוגעניים ולתכנים פוגעניים, לרבות הפגיעה הנגרמת לקטינים עקב כך", נכתב. "למנוי תהיה אפשרות לקבל את ההודעה בשפות: עברית, ערבית, אנגלית, אמהרית או רוסית. המנוי יוכל להשיב להודעה באותו אמצעי שדרכו נשלחה ההודעה ולאשר שברצונו לקבל את שירות הסינון".

 

אם השיב המנוי שהוא מעוניין לקבל את השירות, תחוייב הספקית להפעיל אותו בתוך 24 שעות לכל יותר. "בעת החיבור לשירות תישלח למנוי הודעה באותו אמצעי שדרכו נשלחה ההודעה הראשונה, אשר תעדכן אותו כי הוא התחבר לשירות. כמו כן, יצוין בהודעה כי המנוי יכול להתנתק מהשירות בכל עת ויפורטו הדרכים לעשות זאת", נאמר.

 

הספקיות, וכן גורמים אחרים שמעוניינים בכך, יכולים להעביר התייחסות להחלטה עד ה-13 ביוני, משרד התקשורת ייבחן את התגובות שיתקבלו, ובהתאם להן יקבל החלטה על שינוי הרישיון.

 

מנכ"ל משרד התקשורת, נתי כהן, מסר בהודעה לעיתונות כי: "משרד התקשורת שם לעצמו מטרה לפעול במספר מישורים כדי להגן על בני הנוער והקטינים מפני סכנות ברשת. במסגרת מאמצינו להעלות את המודעות לנושא פעלנו מול חברות התקשורת במטרה שיממשו את חובתן להעמיד תוכנו סינון יעילות ללא תשלום.

 

"לאחרונה הגברנו את האכיפה לאחר שהתברר שחלקן לא עומדות בתקנות החוק. במסגרת הגברת האכיפה הטלנו קנסות של מיליוני שקלים על חברות סלולר שלא עמדו בחובתן, כגון סלקום, פרטנר, פלאפון וגולן. אנחנו מתכוונים להמשיך ולפעול כלפי החברות ביתר שאת".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x