שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

חברת VOOM גייסה 5 מיליון דולר לביטוח קורקינטים חשמליים

החברה מפעילה פלטפורמה חכמה לביטוח רחפנים מסחריים, שעברה התאמות ועתה תאפשר לבטח גם משתמשי קורקינטים ואמצעי תחבורה אחרים. את הסבב הובילה קרן ארבור ונצ'רס, והשתתפו בו גם ורייזון ונצ'רס, F2 ועוד

מאיר אורבך 14:0222.05.19

חברת הסטארט-אפ לתחום הביטוח VOOM גייסה 5 מיליון דולר בהובלת קרן ארבור ונצ'רס (Arbor Ventures). בסבב השתתפו גם ורייזון ונצ'רס, F2 Capital ו-Kaedan Capital, כמו גם שותף חדש - Plug and Play. המימון מביא את הסכום הכולל שגייס הסטארט-אפ ל-7 מיליון דולר.

 

 

VOOM בונה על ההצלחה של המוצר הראשון שלה, SkyWatch.AI, ביטוח מבוסס שימוש עבור רחפנים מסחריים. בנוסף לביטוח הרחפנים, VOOM תציע ביטוח לפי דרישה עבור כלי תחבורה בהם מבוצע שימוש אפיזודי כולל קורקינטים חשמליים, סירות מנוע, מטוסים קטנים, ספורט מוטורי ועוד.

 

משתמשת קורקינט חשמלי בת"א משתמשת קורקינט חשמלי בת"א צילום: אוראל כהן

 

 

"עם העלייה של שירותי ניידות לפי דרישה כגון קורקינטים חשמליים, גילינו כי ברוב המקרים, הרוכבים אינם מכוסים במקרה של תאונה. וחשוב הרבה יותר, הם לא מודעים לעובדה זו", אמר תומר קאשי, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה. "VOOM תבטיח שמשתמשי אמצעי תחבורה ייחודיים יקבלו ביטוח מותאם להם ישירות מן המכשירים הניידים בכל אמצעי בו הם נעים בין אם הם רוכבים, טסים, או שטים".

 

לחברה יש פלטפורמת ביטוח גמישה, בניגוד לפלטפורמות הקיימות עבור אמצעי תחבורה ייחודיים שנשענים על תוכנית שנתית. זאת, בעוד חלה צמיחה מתמשכת במספר הפציעות של רוכבי הקורקינטים, במקביל לצמיחת תפוצתם של שירותי השכרת הכלים.

 

מרחפנים לקורקינטים

 

VOOM תבנה את המוצר על בסיס מנגנון ניתוח הסיכונים SkyWatch.AI שפותח עבור רחפנים מסחריים; המערכת מתבססת על מידע הטלמטריה המגיע מהרחפן ומספקת למשתמשים אפליקציה המנתחת סיכונים ושולחת התראות בזמן אמת ומשוב חכם על הטיסה שלהם. הפלטפורמה של VOOM תאסוף מספר רב של פרמטרים כדי לנתח את איומי הבטיחות הפוטנציאליים, כולל מידע על כבישים, מזג האוויר ונתוני סביבה. VOOM תשתמש בנתונים אלה כדי להעריך את בטיחות המשתמשים והביצועים שלהם כדי להתאים בצורה אישית את פוליסות הביטוח שלהם.

 

"הצורך בביטוח הוא עובדה גמורה בכל כלי הרכב המסורתיים. עם זאת, אין ספק שחברות הביטוח מתקשות לעמוד בקצב החדשנות והשפעותיה על התנהגויות הצרכנים והסיכונים ההחדשים, כמו אלה הקשורים לשימוש באמצעי תחבורה זעירים", אמרה ליאור סימון, סגנית נשיא ב-Arbor Ventures ומובילת פעילותה בישראל. "אני מאמינה ביכולת של הצוות של VOOM לבצע את החזון שלהם ואני נרגשת עבורם על הצטרפותם".

 

 

"ראינו את הביקוש ואת וכברת הדרך שהחברה עשתה עם SkyWatch.AI ואנחנו נרגשים לתמוך בסיבוב המימון החדש יחד עם צוות היזמים של VOOM כדי לפתח את מודל הביטוח והטכנולוגיה הייחודיים שלהם לשוק התחבורה הזעירה הפורח ועוד תחומי ניידות בשנים הקרובות", אמר ברק רבינוביץ, שותף מנהל בקרן F2.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x