שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

וואווי לא לבד: ממשלת ארה"ב מזהירה מפני שימוש ברחפני DJI, שליטת השוק

יצרנית הרחפנים המקצועיים הסינית היא בגדר איום ביטחוני פוטנציאלי מבחינת משרד הגנת המולדת בארה"ב, בשל הסכנה שתעביר מידע לממשלת סין. DJI, ששולטת ב-80% מהשוק האמריקאי ומוכרת ציוד גם לצבא ולסוכנויות אכיפה, הצהירה שמוצריה מאובטחים ונמצאים בפיקוח

רפאל קאהאן 17:1421.05.19

אחרי וואווי מגיע תורם של הרחפנים: משרד הגנת המולדת האמריקאי טען אמש (ב') שרחפנים מתוצרת סין הם בגדר איום ביטחוני.

 

 

לראייתו, הם אוספים מידע מהמשתמשים ושולחים אותו ליצרנים בסין - שבתורם, יכולים להעביר אותו לגורמים לא מורשים ואף לממשלת סין עצמה. האזהרה לא התייחסה לחברה ספציפית, אך החשודה המיידית היא DJI הסינית, יצרנית הרחפנים הגדולה בעולם ששולטת בכ-80% מהשוק האמריקאי.

 

רחפן של DJI רחפן של DJI צילום: שאטרסטוק

 

 

משרד הגנת המולדת מסר שהוא רואה בחומרה כל ניסיון להוציא מחוץ לגבולות ארה"ב מידע ששייך לאמריקאים, במיוחד אם הוא מועבר לידי "מדינה בעלת משטר אוטוריטרי שמנגיש את המידע לשירותי הביון שלו". השימוש ברחפני DJI נרחב מאוד בארצות הברית, בין השאר בידי גורמי ממשל כסוכנויות משטרה, ביון, ביטחון ועוד. למשל, צבא ארה"ב עצמו מפעיל רחפנים שכאלה.

 

 

 

DJI מסרה בתגובה לסוכנות רויטרס שהטכנולוגיה שלה נמצאת בפיקוח הדוק של הממשלה בארה"ב, ושיש למוצריה חסימה מובנית לרשת עבור לקוחות שזקוקים לכך, באופן שמקשה על גניבת מידע. נראה שבדומה לחרם על וואווי, גם כאן יתקשו הרשויות בארה"ב והחברות שתלויות בספק המוקצה להתמודד עם הצו הממשלתי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x