$
הייטק והון סיכון

מכון ה-AI שהקים פול אלן פותח שלוחה בישראל, בהשקעה של 30 מיליון שקל

המכון הוא הגדול מסוגו בארצות הברית, ומקדם מחקר AI עצמאי נרחב; השלוחה הישראלית תתמקד בהתמודדות עם הבנת שפה אנושית בידי מכונות, והקניית היגיון בסיסי לתוכנות לומדות. המרכז יכלול יותר ממאה חוקרים

מאיר אורבך 13:3720.05.19

AI2, מכון אלן לבינה מלאכותית, פותח שלוחה בישראל בהשקעה מדווחת של 30 מיליון שקל. המכון הוקם ב-2014 בידי פול אלן, פילנטרופ ומייסד משותף של מיקרוסופט. זהו מרכז המחקר העצמאי הגדול ביותר בארה"ב בתחום. המרכז בתל אביב יהיה השלוחה הראשונה מחוץ למדינה והוא יתמקד בהתמודדות עם אתגרי מחקר בהבנת שפה אנושית והקניית יכולת היגיון בסיסי לבינה מלאכותית.  

 

 

המכון ינוהל על ידי פרופ' יואב גולדנברג, שיוביל יותר מ-100 חוקרים ומהנדסים מהשורה הראשונה. "מציאת הכישרונות המחקריים הטובים ביותר בעולם היא המטרה הראשית שלנו", מסר פרופ' אורן עציוני מהמכון. "אנחנו טובים כמו הטובים שבחוקרים שלנו. מצאנו בישראל הזדמנות להגדיל את הצוות עם אנשים מצוינים, אנחנו מתכננים להשקיע בסניף הישראלי יותר משלושים מיליון שקל בשנים הקרובות, ונרגשים לעבוד עם צוות החוקרים והמהנדסים בארץ".

 

בכירי המכון בישראל - פרופ' יואב גולדנברג, פרופ' אורן עציוני ורון יכיני בכירי המכון בישראל - פרופ' יואב גולדנברג, פרופ' אורן עציוני ורון יכיני

 

 

"זהו רגע מרגש מאד לקהילת האינטיליגנציה המלאכותית בישראל", ציין פרופ' גולדברג. "בינה מלאכותית היא בחזית המחקר העולמי, והבנת שפה אנושית היא אחד האתגרים המרכזיים כיום, ובו אנו מתמקדים. מכון המחקר מאפשר שילוב נדיר של בחינת גישות מתקדמות מחזית המחקר האקדמי יחד עם עבודה הנדסית ויישומית חזקה. גייסנו צוות ראשוני מעולה של אנשי אקדמיה ומהנדסים ואני בטוח שבשנים הקרובות נתחיל לראות קפיצות דרך משמעותיות בתחום, שישוחררו באופן חופשי לתועלת הציבור".

 

 

 

"מכון אלן הוא מוסד מחקר לטובת הציבור. בעידן בו כל כך הרבה פיתוח טכנולוגי מיועד לקידום מכירות ורווח, ביצוע מחקר בבינה מלאכותית לטובת הכלל, תוך הסתכלות ארוכת טווח על אתגרים משמעותיים, הוא יוצא דופן", הוסיף רון יכיני, סמנכ"ל התפעול של מכון אלן ישראל. "אנו בטוחים בפוטנציאל ההשפעה ארוכת הטווח של פעילות זו ומאמינים ששיתוף פעולה עם אוניברסיטאות ומכוני מחקר הוא בעל ערך רב לכל הצדדים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x