$
חדשות טכנולוגיה

המשחק מיינקראפט שבר את השיא: 176 מיליון עותקים נמכרו

הכותר המפורסם שבבעלות מיקרוסופט הושק לפני עשר שנים, ומאז צבר אוהדים רבים; ככל הנראה ששבר את שיא המכירות של טטריס, שהושק עוד ב-1984

שירות כלכליסט 12:1220.05.19

משחק המחשב מיינקראפט, שחוגג עשור להוצאתו, הגיע למכירות של 176 מיליון עותקים ברחבי העולם - כך נכתב בבלוג מיקרוסופט הרשמי. בכך, הפך המשחק שבבעלות ענקית התוכנה לנמכר ביותר בהיסטוריה. הנתון מתייחס למכירת המשחק בכל הפלטפורמות, לרבות מובייל, מאז השקתו.

 

 

 

מדובר במספר מרשים ביותר: השיאן הקודם, טטריס שהושק ב-1984, מכר 170 מיליון עותקים עד 2014; כיום לא ידוע מהו מניין המכירות המדויק של הכותר הוותיק, אך הפופולריות שלו דעכה משנות השמונים, לרבות גרסאות חדשות למיניהן. ישנם מעט כותרים שחצו את קו מאה מיליון העותקים, ביניהם GTA 5, משחק הפשע המצליח של חברת רוקסטאר ו-Wii Sports שהגיע ל-82 מיליון עותקים.

 

דמויות מיינקראפט דמויות מיינקראפט

 

 

במקביל לחשיפת נתוני המכירות המרשימים, חשפה החברה את מיינקראפט Earth, גרסת מציאות מוגברת של המשחק שמאפשרת להוסיף עצים, מבנים ויצורים שונים לעולם האמיתי באמצעות אפליקציית מובייל. המשחק נועד לרכוב על הצלחת כותרים כפוקימון גו, ולשלוח משתמשים להעשיר את סביבתם דרך המשחק.

 

 

 

 

הפיתוח שלו הוצג לראשונה ב-2015 עם חשיפת משקפי הולולנס, במסגרתה שלטו מדגימים בדמויות מיינקראפט שהושמו על שולחן במסיבת עיתונאים. בהדגמה ההיא נדרש שימוש במשקפי המציאות המוגברת הייעודיים של החברה, ועתה בחרה מיקרוסופט בפיתרון פשוט יותר - מצלמת הסמארטפון וחיישניו.

 

 

 

"זוהי תקופה מרגשת ביותר עבור מינקראפט. לפני עשר שנים בדיוק המשחק הושק במחשבים האישיים", כתב סאקס פירסון, מנהל הקריאייטיב של המשחק, באתר החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x