$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

פורד תפתח מרכז חדשנות בארץ בעת ביקור יו"ר החברה

היו"ר ביל פורד והמנכ"ל ג'יימס האקט יגיעו ביוני לארץ ויפתחו את המרכז החדש, שיצטרף למרכז פיתוח בתחום הבינה המלאכותית לרכב שמחזיקה ענקית הרכב דרך חברת SAIPS. מתחרותיה, בראשות GM, כבר מחזיקות מרכזים דומים בישראל

מאיר אורבך 07:0120.05.19

ענקית הרכב פורד תחנוך מרכז פיתוח וחדשנות בחודש הבא בתל אביב במהלך ביקור בכירי החברה בישראל, כך נודע ל"כלכליסט". ביוני תגיע לארץ שורה של בכירי החברה בראשות יו"ר החברה ביל פורד והמנכ"ל ג'יימס האקט. מרכז החדשנות של פורד יצטרף למרכז שמחזיקה החברה בארץ כיום דרך חברת SAIPS הישראלית, ומעסיק עשרות עובדים.

 

 

SAIPS נחשבת לרכישה מוצלחת של פורד, והקמת המרכז החדש היא חלק מהבעת האמון של החברה בטכנולוגיה ובחדשנות הישראליות. ב־2016 רכשה פורד את SAIPS בעשרות מיליוני דולרים. החברה משמשת עבור ענקית הרכב כמרכז הפיתוח המרכזי שלה לתחום הבינה המלאכותית לרכב. ב־2018 אף הרחיבה יצרנית הרכב את השקעתה במרכז והשקיעה 12 מיליון דולר נוספים למחלקה חדשה שעוסקת בפיתוח של מערכת קבלת החלטות עבור כלי רכב אוטונומיים.

 

היו"ר ביל פורד, נינו של המייסד הנרי פורד היו"ר ביל פורד, נינו של המייסד הנרי פורד צילום: בלומברג

 

 

המערכת של SAIPS נועדה לאפשר חווית נסיעה בטוחה ונוחה, שתוכל להגיב במהירות לשינויים בסביבתה. היא צפויה לאפשר גילוי וזיהוי מדויק של הולכי רגל וכלי רכב, בתנאי מזג אוויר ותאורה משתנים, ולכלול רכיב שיבנה באופן אוטומטי מפה תלת־ממדית של הערים שבהן ינוע הרכב. SAIPS הוקמה ב־2013 על ידי אודי דנינו, נגה זיבר (בולקיש) ורותם ליטמן.

 

המרכז החדש של פורד יצטרף לשורה של מרכזי פיתוח וחדשנות שמחזיקות בחברות רכב בישראל. GM, המתחרה הגדולה של פורד בארה"ב, מחזיקה בישראל את מרכז הפיתוח הגדול ביותר עם מאות עובדים. מרצדס הקימה בארץ מרכז חדשנות המנוהל על ידי עדי אופק, וכמו כן החברה היא אחת המשקיעות הגדולות בתעשיית האוטוטק הישראלית עם השקעות של מאות מיליוני דולרים בויה, סטורדוט ואחרות. חברת המיפוי HERE מחזיקה במרכז גדול שאחראי על חלק משמעותי מפעילויות החברה.

 

בנוסף, חברת הרכב הקוריאנית יונדאי מחזיקה במרכז להשקעות ושיתופי פעולה שהשקיע עד כה בכמה חברות בישראל. פולקסווגן מצדה השקיעה ב־Gett הישראלית ובקרוב מתכוונת להיכנס לניסוי משמעותי בתחום המוניות האוטונומיות, וב.מ.וו מחזיקה אף היא במרכז פיתוח וחדשנות בישראל ושותפה להשקעה במוביט.

 

 

ביל פורד הוא נינו של המייסד הנרי פורד, שהקים את החברה בדטרויט מישיגן, ונכדו של אדסל פורד, שירש את מקום אביו.

 

מחברת פורד נמסר בתגובה ש"החברה תערוך אירוע בתל אביב ב־12 ביוני ונחלוק מידע נוסף סמוך למועד האירוע".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x