שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

בנק לאומי יעמיד אשראי של 600 מיליון דולר להייטק בשיתוף קרן EIF

מדובר בהרחבת נוספת לשיתוף פעולה מתמשך בין הקרן ובין הבנק, שנחתם ב-2016 והורחב ל-200 מיליון דולר בשנה שעברה. במסגרת השת"פ יונגש אשראי של עד 8.8 מיליון דולר לכל סטארט-אפ שיעמוד בדרישות סף

מאיר אורבך 13:4719.05.19
קרן ההשקעות האירופית EIF ובנק לאומי הודיעו היום (א') על הרחבת תוכנית הערבויות להעמדת אשראי לחברות הייטק וחברות Middle Market ישראליות חדשניות, להיקף של 2.2 מיליארד שקל (כ-600 מיליון דולר). עד כה עמד קו האשראי של הקרן האירופית לבנק לאומי על 200 מיליון דולר.

 

 

תוכנית זו, שמתקיימת במסגרת יזמת InnovFin שנתמכת ע"י הנציבות האירופית, היא חלק מתוכנית Horizon 2020, תוכנית הדגל של האיחוד לקידום מחקר וחדשנות, עליה חתומה גם ממשלת ישראל (באמצעות מנהלת ISERD ברשות החדשנות). ההסכם המקורי נחתם ב-2016 במסגרת פעילות לאומיטק, זרוע בנקאות ההייטק של קבוצת לאומי, ואפשר לבנק להציע לחברות הייטק ישראליות מימון נוסף בגיבוי ה-EIF בהיקף כולל של 100 מיליון דולר ובתנאים מועדפים. ב-2018 הוארך ההסכם, וסכום המימון שבמסגרת התוכנית הוגדל אף ל-200 מיליון דולר.

 

יפעת אורון, מנכ"לית לאומיטק יפעת אורון, מנכ"לית לאומיטק צילום: אוראל כהן

 

 

תוכנית הערבויות מיועדת לעסקים בהם עד 500 עובדים, ובמסגרתה יכול עסק העומד בקריטריונים ליהנות מאשראי בתנאים מועדפים, עד לסכום של 8.8 מיליון דולר. מבין החברות שקיבלו הלוואות במסגרת התוכנית עד כה, נמנות אינפינידט המפתחת מערכות אחסון; סלנו תקשורת שמפתחת שבבים וטכנולוגיית תוכנה; הייקון מערכות המפתחת מכונות דפוס לחיתוך ויצירה אוטומטית של קווי קיפול ועוד. כמו כן, חברות Middle Market שנהנו מהתוכנית: רייקול העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק גבישים אופטיים למערכות לייזר ולמוצרים אופטיים ואקוויז שעוסקת בפיתוח ויישום פתרונות לטיפול במים ושפכים עבור מפעלי תעשייה ורשויות.

 

מנכ"לית לאומיטק, יפעת אורון, מסרה: "אנו מאמינים כי תוכנית המימון המשותפת עם ה-EIF תורמת להמשך הצמיחה של ענף ההייטק הישראלי. באמצעות המיזם המשותף אנו מצליחים להעמיד לחברות טכנולוגיה, על גווניהן השונים, הלוואות בתנאים אטרקטיביים. אנו מעניקים להם מקור מימון זול וזמין, המאפשר להם לצמוח ולהתפתח, לצד מימון האקוויטי, ולייצר מובילות עולמית בתחומם".

 

ראש החטיבה העסקית בלאומי, שמוליק ארבל, מסר: "אנו מאמינים שסיוע לעסקים לצמוח באמצעות טיפוח יכולות החדשנות והטכנולוגיה שלהם הוא המפתח - הן לשגשוגם בטווח הבינוני והארוך והן לקידום כלכלת ישראל. אין לי ספק שהגברת שיתוף הפעולה עם EIF תשפר את תנאי האשראי עבור מאות חברות ישראליות ותסייע להן להמשיך לצמוח ולהתפתח לכיוונים חדשים".

 

 

שמוליק ארבל, ראש החטיבה העסקית של הבנק שמוליק ארבל, ראש החטיבה העסקית של הבנק צילום: אוראל כהן

 

 

 

 

מנכ"ל EIF, פייר לואיג'י ג'ילברט, הוסיף: "יישום תוכנית ה-InnovFin בישראל עם בנק לאומי הוא הצלחה בכל קנה מידה. היום, אנו שמחים להאריך את התוכנית עד 2022 ואף להגדיל את היקף המימון של התוכנית ל-600 מיליון דולר. התוכנית של האיחוד האירופי משפרת את הגישה של חברות ישראליות למימון אטרקטיבי, ובכך לבצע את קפיצת המדרגה לה הן זקוקות".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x