$
חדשות טכנולוגיה

גוגל בנתה על בסיס הודעות ג'ימייל רשימה של כל מה שקניתם ברשת

החברה סורקת מיילים כדי לנטר עסקאות ברשת, ומאפשרת לצפות בכל מה שקניתם ואושר דרכה בקבלות שנים אחורה - לפחות עד 2012; ואולם, לא ניתן למחוק בצורה נוחה את הרשימות הללו, ולא ידוע מה עושה איתן ענקית האינטרנט

עומר כביר 10:3219.05.19
גוגל משתמשת בחשבונות ג'ימייל של משתמשים כדי לנטר את הרכישות שהם מבצעים ברשת, ויוצרת רשימה של כלל הרכישות, גם כשלא נעשו באחד מאתרי החברה - כך חשף בסוף השבוע אתר CNBC.

 

 

היסטוריית הרכישות מרוכזת בעמוד בשם Purchases, וככל הנראה היא מבוססת על קבלות ואישורי רכישה שנשלחו מהאתרים לחשבון הג'ימייל של המשתמש. לפי הדיווח של CNBC, היסטוריית הרכישות מגיעה לפחות עד 2012.

 

ג'ימייל ג'ימייל צילום: שאטרסטוק

 

 

"גוגל אפילו יודעת על דברים ששכחתי מזמן שקניתי", סיפר כתב הרשת. "כמו נעליים מהודרות שקניתי במיייסיס ב-14 ספטמבר 2015. היא גם יודעת שקניתי פילי צ'יזסטייק ב-2016, שטענתי את כרטיס הסטארבאקס שלי ב-2014, שקניתי קינדל חדש מאמזון ב-2013 ושהזמנתי את 'סולו: סיפור ממלחמת הכוכבים' מאייטיונס ב-2018".

 

אין דרך קלה למחוק את המידע שמופיע בעמוד; גוגל לא יצרה כפתור אחד למחיקת כל המידע, וגם כשנכנסים לרשומה ספציפית ומבקשים להסירה גוגל לא מוחקת אותה אלא מעביר את הגולש להודעת המייל הרלוונטית. רק מחיקתה של ההודעה מביאה להסרת הרשומה מהעמוד.

 

 

מגוגל נמסר בתגובה: "כדי לסייע לכם לצפות בקלות בהיסטוריית הרכישות, ההזמנות והמנויים שלכם במקום אחד, יצרנו יעד פרטי שרק אתם יכולים לראות. אפשר למחוק את המידע הזה בכל עת. אנחנו לא משתמשים במידע מהודעות הג'ימייל שלכם על מנת להציג לכם הודעות, וזה כולל קבלות ואישורי רכישה במייל שמוצגים בעמוד". מהחברה נמסר עוד שניתן לבטל את הניטור, אך כתב CNBC שפעל בהתאם להוראות החברה לא הצליח למצוא ולהפעיל אפשרות זו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x