$
חדשות טכנולוגיה

היריבות סוני ומיקרוסופט ישתפו פעולה בתחום הגיימינג

ההסכם בין החברות כולל פיתוח עתידי ומשותף של פתרונות ענן על בסיס פלטפורמת Azure של ענקית התוכנה; משמעות ההצהרה היא שמיקרוסופט היא זו שתפעיל את שירותי הסטרימינג והמשחקים של סוני; בנוסף מתכוונות החברות לשתף פעולה בהקמה של פלטפורמות יצירת תוכן ופיתוח משחקים עבור המפתחים

רפאל קאהאן 12:2117.05.19

מיקרוסופט הודיעה אמש (ה') על חתימתו של הסכם שיתוף פעולה יוצא דופן, עם לא אחרת מיריבתה העיקרית בשוק הגיימינג, סוני. עיקרי ההסכם שפורסמו באתר של מיקרוסופט, כוללים פיתוח עתידי ומשותף של פתרונות ענן על בסיס פלטפורמת Azure של ענקית התוכנה. פתרונות הענן האלה מיועדים "לתמוך בשירותי משחקים והזרמת תוכן של שתי החברות", כך על פי הודעת מיקרוסופט.

 

 

 

משמעות ההצהרה היא שמיקרוסופט היא זו שתפעיל את שירותי הסטרימינג והמשחקים של סוני. כדי לסבר את האוזן, זהו דבר המקביל לכך שגוגל תספק שירותי ענן לאפל כדי לתמוך בשירותי האפסטור והאייפון שלה.

 

סוני פלייסטיישן סוני פלייסטיישן צילום: Sony

 

אך אלה לא רק שירותי ענן שישמשו את סוני: בנוסף מתכוונות החברות לשתף פעולה בהקמה של פלטפורמות יצירת תוכן ופיתוח משחקים עבור המפתחים. עם זאת החברות לא ממש שיתפו בפרטים מדויקים לגבי כוונותיהן מעבר להצהרות כלליות.

 

המהלך מהווה מכה קשה לשתי חברות גדולות. הראשונה היא אמזון שהפסידה כך את עסקיה של סוני עבור שירות הענן שלה AWS. סוני חסרה את התשתית העולמית שיכולה להפעיל את שירותי הסטרימינג שלה. החתימה עם מיקרוסופט מהווה מהלך יוצא דופן בעולם הטכנולוגיה - אך לא אחד כזה שלא נראה בעבר. כך למשל סמסונג היא קבלן הייצור הראשי של האייפון, מכשיר הדגל של יריבתה הראשית בתחום המובייל.

 

החברה השנייה שמסומנת כמטרה במסגרת ההסכם היא גוגל. זו חשפה לפני כחודשיים את שירות סטרימינג המשחקים החדש שלה סטאדיה, שישולב בעתיד במסגרת התשתית של יוטיוב. השירות מיועד להזרים משחקים לדפדפן כרום, להתקני הכרומקאסט ולסמארטפוני הפיקסל והאנדרואיד. מה שהופך אותו לאיום העיקרי כיום על מיקרוסופט וסוני ששולטות בשוק הגיימינג הביתי בזכות הקונסולות שלהן.

 

סוני מפעילה כבר כיום שירות הזרמת משחקים - אך הוא מוגבל מאוד וזמין רק לבעלי קונסולת פלייסטיישן. מיקרוסופט לעומת זאת כבר חשפה מעט לפני גוגל את שירות ה-xCloud שלה אם כי רק ברמת ההדגמה. סוני תוכל להשתמש בתשתית של xCloud כדי להפעיל את שירות הסטרימינג שלה במסגרת ההסכם. 

 

בנוסף לסטרימינג, סוני גם תשתמש בפלטפורמת הבינה המלאכותית של מיקרוסופט וכן תסייע לה בפיתוח שבבים. תחום בו האחרונה פחות מתמצאת. לא ברור אם שיתוף הפעולה יחצה את מאחורי הקלעים וגם יאפשר למיקרוסופט גישה לעולם תכני הבידור של סוני בקולנוע, בטלוויזיה או במוזיקה - אך זה לא בלתי אפשרי - בייחוד כאשר דיסני, אפל וגוגל מתכננות להרחיב את פעילותן בתחום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x