$
חדשות טכנולוגיה

אמזון מובילה סבב של 575 מיליון דולר באובר של משלוחי המזון

דליברו היא אפליקציית משלוחי מזון בבריטית שפועלת במודל של כלכלה שיתופית; ביחד עם הסבב הנוכחי, סך כל ההשקעות בה עומד על כ-1.53 מיליארד דולר עד כה

רפאל קאהאן 11:3417.05.19
אמזון מובילה סבב השקעה נרחב ב-Deliveroo, אפליקציית משלוחי מזון בריטית שפועלת במודל של כלכלה שיתופית. על פי הדיווח של CNBC, ביחד עם הסבב הנוכחי, סך כל ההשקעות בה עומד על כ-1.53 מיליארד דולר עד כה.

 

 

 

דליברו מתחרה ישירות באובר Eats וב-Just Eat, ופעילה כיום ב-14 שווקים ברחבי העולם וביניהם: אוסטרליה, גרמניה, איחוד האמירויות והונג קונג. בשוק האחרון היא אף חצתה את הסף ופתחה לאחרונה מסעדה - ניסוי שאם יצליח עשוי להוביל לפתיחה של מיקומים נוספים במקומות אחרים.

 

ג'ף בזוס, אמזון ג'ף בזוס, אמזון צילום: איי אף פי

 

על פי הודעת החברה, הסבב ישמש אותה להגדלה של צוותי הפיתוח וההנדסה שלה וכן לפיתוח של מיקומים נוספים לשירות המשלוחים. מנכ''ל ומייסד החברה, וויל שו, הסביר שההשקעה גם תספק למסעדות שעובדות עם החברה הזדמנויות להרחיב את עסקיהן.

 

אין זה מפתיע שאמזון מובילה את הסבב. שו עצמו הודה שהוא רואה בענקית הקמעונאות מודל לחיקוי. "אמזון מהווה השראה עבורי כמו גם לחברה ואנחנו מאוד נרגשים לעבוד עם ארגון ששם בראש מעיניו את שירות הלקוחות", אמר שו.

 

דליברו גדלה בכ-116% ב-2017 וכבר נרשמו דיווחים לאחרונה על כך שאובר מעוניינת לרכוש את הפעילות שלה. היא גם סבלה כמו אובר מבעיות מול עובדים - בשנה שעברה היא הסדירה תביעה של כ-50 שליחים שלה בהיקף של מאות אלפי ליש''ט, לאחר שאלה דרשו ממנה זכויות סוציאליות, שלטענתם היו מגיעות להם על פי החוק הבריטי.

 

מאז הדברים התאזנו עבורה לאחר שניצחה בבית המשפט העליון בתביעה שדרשה להכיר בשליחים עצמאיים כעובדים שכירים מן המניין. הטענה הייתה שהגדרתם כעובדי קבלן מהווה הפרה של זכויות האדם שלהם. טענה שכאמור נדחתה על ידי השופטים הבריטים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x