$
חדשות טכנולוגיה

מיקרוסופט מזהירה מפני באג בווינדוס שמקל על חדירת האקרים

ענקית התוכנה גילתה ליקוי במערכות הפעלה ישנות שלה, ביניהן ווינדוס XP ו-ווינדוס 7, שהתמיכה בהן הופסקה. עסקים שנשענים עליהן יוכלו לקבל בחינם עדכון שימנע ניצול של הפרצה, אך רבים מהם כלל לא טוענים לתחזק את התוכנה

רפאל קאהאן 15:0716.05.19

מיקרוסופט דיווחה על באגים שאיתרה במוצריה, ביניהם אחד שמהווה פרצה למתקפות של נוזקות כופר; החברה הוציאה עדכוני תוכנה שחוסמים את הפרצה, אך פושעי סייבר עדיין עלולים לנצל אותה: הבאג מופיע בווינדוס 7, ווינדוס XP, ווינדוס סרבר 2008 ו-2003 - מערכות הפעלה שלא מתוחזקות בידי החברה.

 

 

ארגונים שעדיין מריצים אותן, נדרשים לשלם פרטנית כדי לקבל תמיכה, ואחרים פשוט התרגלו לעבוד בלי תמיכה. מיקרוסופט העמידה לרשות הציבור את עדכון התוכנה האמור, אך לא מן הנמנע שחלק מהעסקים לא יטרחו להתעדכן בזמינות עדכונים למערכות ההפעלה הישנות שלהם. בעלי ווינדוס 8 ו-10 אינם חשופים לליקוי.

 

ווינדוס 7 ווינדוס 7 צילום: שאטרסטוק

 

 

הפרצה יכולה לסכן בין השאר, גם ציוד רפואי; לא מעט מהיצרניות בתחום נשענות על גרסאות מותאמות של ווינדוס XP להפעלת המכשור שלהן.

 

הבאג האמור הוא במערכת הגישה מרחוק של ווינדוס (RDP), שמשמשת לגישה של עובדים מהבית, אך גם לקישור בין רכיבי רשת. לפי מיקרוסופט, עדיין לא זוהו מקרי ניצול של הפרצה בידי פושעי רשת.

 

 

סוגיית עדכון מערכות ההפעלה הינה קריטית ולא פעם קרה שתחזוקה לקויה הובילה לאסונות סייבר; למשל, מיקרוסופט הפיצה עדכון אבטחה שחסם את נוזקת הכופר WannaCry כחצי שנה לפני שהתפרצה ברחבי העולם ב-2017. אותה התפרצות גררה נזקים של עשרות מיליארדי דולרים, וסיכנה עסקים רבים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x