$
תעופה וחלל

צפו: המונית המעופפת של ליליום עולה לאוויר

לכלי הייחודי 36 מנועים זעירים, והוא מסוגל להגיע למהירות של 300 קמ"ש ולטוס לטווח של 300 ק"מ; החברה מייעדת אותו לשוק התעופה העירונית העתידי, למשימות כהטסת נוסעים מלב ערים אל נמלי תעופה במחיר של עשרות דולרים בלבד

ניצן סדן 22:2016.05.19

חברת ליליום (Lilium) הגרמנית, שמפתחת מונית מעופפת בת חמישה מושבים, ביצעה בהצלחה טיסת ניסוי ראשונה שלה.

 

 

המונית המעופפת שלה היא כלי בעיצוב מיוחד במינו: גוף סגלגל, כנפיים קבועות ועליהן 36 מנועים זעירים. כלי הטיס חשמלי לחלוטין, מה שמאפשר גם פעולה שקטה וגם הימנעות מזיהום. המנועים יושבים על צירים, והטייתם מאפשרת המראה, נחיתה ותמרון גם ללא זנב סטנדרטי או מאזנות בכנפיים. כשיושלם הפיתוח, תוכל מונית ליליום לטוס לטווח של 300 ק"מ במהירות 300 קמ"ש.

 

 

 

 

 

החברה מייעדת את המונית לשימוש בתצורה דומה לשל מוניות: הזמנת טיסה באפליקציה, הגעה למנחת עירוני קטן, וטיסה ליעד - כשלמשל, כרטיס מלב מנהטן לנמל התעופה JFK יעלה כ-70 דולר והטיסה תארך סביב עשר דקות.

 

 

 

שינוע מערים לנמלי תעופה צפוי להיות אחד השימושים הראשונים של מוניות תעופה עירונית; על אף פריסת רכבות ותשתיות כבישים, הגעה ממטרופולין גדול לנמל תעופה מחוץ לו היא לא פעם סיפור של שעות, ועם הירידה המתמשכת במחירי כרטיסי הטיסה, לא מן הנמנע שמשתמשים יהיו מוכנים לשלם עוד כמה עשרות דולרים כדי להגיע לשדה במהירות ובנוחות. למעשה, יתכן שחברות התעופה עצמן ייעזרו בשירותי ליליום ודומותיה כדי למשוך נוסעים. הכלי של ליליום צפוי להיות מוכן לשיווק ב-2025, כשבינתיים מנסה החברה להשיג אישורים רגולטוריים לניסויים פתוחים באירופה וארה"ב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x