$
חדשות טכנולוגיה

אמזון החלה להפעיל רובוטים שיארזו חבילות במקום הפועלים

החברה בחנה את פלטפורמת האריזה האוטונומית במספר מצומצם של מחסנים, ועתה צפויה להרחיב את השימוש בה. כל מכונת אריזה יכולה להחליף 24 פועלים אנושיים ולחסוך עלויות תפעול - אך גם ליצור לאמזון כאב ראש רגולטורי; המשרות שיצרו מחסניה היוו עילה לקבלת תמיכה וסובסידיות

שירות כלכליסט 18:1513.05.19

אמזון החלה להפעיל מערכים רובוטיים שאורזים חבילות במקום הפועלים במתחמים הלוגיסטיים שלה - כך דיווחה היום (ב') סוכנות רויטרס. שני מקורות המקורבים לנושא מסרו שהטכנולוגיה נבחנה במספר מצומצם של מחסנים בשנים האחרונות, כשכל רובוט אריזה יכול להחליף לפחות 24 פועלים אנושיים.

 

 

מערכת אריזת החבילות כולל רכיבי סריקה שמזהים את המוצר, זרועות ומסועים שינתבו אותו לקופסה המתאימה, ומערכת נוספת חותמת אותה ומוסיפה רכיבי זיהוי וקיטלוג לקראת משלוח. החברה צפויה לפרוס את המערכת בכ-55 מרכזי אריזה, מה שיאפשר לה לפטר יותר מ-1,300 איש ברחבי ארצות הברית. לפי המקורות, כל מכונה שכזו עולה מיליון דולר, ואמזון צופה שתחזיר את עלות ההתקנה תוך שנתיים.

 

חבילות אמזון חבילות אמזון צילום: בלומברג

 

 

אמזון היא חלוצה בולטת בתחום הרובוטיקה הלוגיסטית, ומנסה עוד ועוד פתרונות אוטומציה שיאפשרו לה להוזיל עלויות תפעול ולשפר יעילות. החברה עשויה להיקלע לקונפליקט רגולטורי, שכן משרות האריזה הן בין אלו שהקנו לאמזון הטבות, סובסידיות ותמיכה ממשלתית במדינות ארה"ב השונות. "אנו מנסים את הטכנולוגיה הזו במטרה לשפר את הבטיחות, להאיץ את זמני המשלוחים ולשפר את יעילות הרשת הלוגיסטית", מסר לרויטרס דובר אמזון. "אנו מצפים שהחיסכון יאפשר השקעה בשירותים חדשים לצרכן, במסגרתם יווצרו משרות חדשות".

 

שחיקה במקום פיטורין

 

לפי רויטרס, בשבוע שעבר ניסתה אמזון להצניע את מערכיה הרובוטים במסגרת אירוע עיתונאים שנערך באחד ממחסניה בבולטימור שבמרילנד, ואף טענה שמרכז לוגיסטי אוטונומי לחלוטין הוא חזון רחוק. אחד ממקורות רויטרס האשים כי חלק מאסטרטגיית יעילות העבודה במחסני אמזון הוא שחיקה מכוונת של עובדים, כך שיפרשו לפני שתצטרך לפטר אותם ולשלם להם פיצויים תואמים; פועלי האריזה שלה נדרשים לארוז מספר קופסאות בדקה, במשמרות שיכולות להימשך גם עשר שעות - ויתכן שבשלב מסוים בעתיד פשוט תפסיק החברה לגייס פועלים חדשים, ותחליפם ברכיב אוטומטי.

 

 

 

המכונות החדשות, לפי הערכות, מסוגלות לארוז פי ארבעה עד חמישה מהר יותר מפועל אנושי. רובוטי האריזה פותחו בידי חברה איטלקית בשם CNC, שמוצריה נמכרו גם לוול מארט ולקמעונאיות נוספות

בטל שלח
    לכל התגובות
    x