$
פטנטים וקניין רוחני

החל ייצור מעבדי האייפון הבא - תחת צילה הכבד של מלחמת הסחר

חברת TSMC החלה לבנות עבור אפל את מעבדי האייפונים, שיהיו בעלי יותר מצלמות, אך גם עבים מקודמיהם. ואולם, סבב המכסים שמתכננת ארה"ב יפגע באפל, ויחשוף אותה גם לנזקי התגובה מצד סין

עומר כביר 10:4312.05.19

יצרנית השבבים הטאיוונית TSMC החלה לייצר מעבדים לדגמי האייפון החדשים שאפל צפויה לחשוף בסתיו הקרוב – כך לפי דיווח של בלומברג.

 

לדברי מקורות עם ידע בנושא, המעבדים, שמכונים A13, נכנסו לייצור מבחן באפריל וצפויים להגיע לשלב הייצור ההמוני כבר החודש.

  

 

מנכ"ל אפל, טים קוק מנכ"ל אפל, טים קוק

 

המעבדים החדשים ישולבו בכל שלושת דגמי האייפון שצפויה אפל לחשוף: שני דגמי עלית שיחליפו את ה-XS ואת ה-XS Max, שמכונים בינתיים D43 ו-D44, ודגם שיחליף את האייפון XR הזול יותר. כל שלושת הדגמים יהיו דומים בעיצוב לדגמים הקיימים, אך הדגמים היקרים יותר יזכו למצלמה ראשית עם שלוש עדשות (במקום שתיים כיום), כאשר העדשה השלישית תהיה עם זווית אולטרה-רחבה שתאפשר לצלם תמונות גדולות יותר ומפורטות יותר. הדגם הזול יותר יזכה למצלמה עם עדשה כפולה (במקום עדשה אחת).

 

אפל גם עובדת על תכונה תיקון אוטומטי שתאפשר להחזיר לתמונה אנשים או עצמים שנחתכו ממנה בטעות. הדגמים היקרים יותר יהיו עבים בחצי מילימטר מה-XS וה-XS מקס. אפל גם מתכננת לאפשר למתמשים לטעון את אוזניות איירפודס ומכשירים אחרים שתומכים בטעינה אל-חוטית באמצעות הנחתם על גב האייפון (תכונה שכבר קיימת בכמה מכשירי אנדרואיד).

 

ואולם, על ההשקה הצפויה מעיבה מלחמת הסחר המתמשכת בין ארה"ב לסין. סבב המכסים העדכני של דונלד טראמפ אמנם לא משפיע על אפל ישירות. אך לפי הוול סטריט ג'ורנל המכסים הנוספים בסך 25% על סחורות מסין בשווי 325 מיליארד דולר, שטראמפ איים להטיל בשבוע שעבר, יכסו כמעט את כל היצא מסין לארה"ב - כולל המכשירים החשובים ביותר של אפל.

 

"אם טראמפ באמת יתקדם עם הסבב העדכני, אפל בצרות גדולות", אמרה לוול סטריט ג'ורנל הכלכלנית מרי לאבלי מאוניברסיטת סירקיוז. הסכנה לאפל כפולה, שכן החברה עלולה להיפגע לא רק מהטלת המכסים של טראמפ, אלא גם מתגובת נגד אפשרית של ממשלת סין. סין אחראית לכ-16% מהכנסות אפל, ופעולות עונשין בדמות אגרות והטלים גבוהים יותר על החברה יכולים לפגוע משמעותית בפעילותה במדינה.

 

אפל סירבה להגיב לשני הדיווחים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x