$
חדשות טכנולוגיה

וויימו וליפט משתפות פעולה: ניתן יהיה להזמין מכוניות אוטונומיות באפליקציה

וויימו של אלפבית וליפט יאפשרו להזמין מכוניות אוטונומיות של הראשונה בפיניקס, אריזונה, בעזרת האפליקציה של האחרונה. זו הפעם הראשונה ששתי חברות תחבורה חכמה עובדות יחד

עומר כביר 11:2408.05.19

משתמשי שירות הזמנת הנסיעות ליפט (Lyft) באזור פיניקס, אריזונה, יוכלו בקרוב להזמין נסיעות במכוניות אוטונומיות של וויימו (Waymo), חברת הרכב האוטונומי של אלפבית – כך הודיעה הלילה (ד') וויימו.  

 

וויימו השיקה לפני כחצי שנה שירות הזמנת נסיעות במכוניות אוטונומיות באזור פיניקס. ההתחלה היתה צנועה, ולדברי החברה עד עתה השתמשו בשירות רק מעט יותר מאלף איש, בעיקר לצורך נסיעה הלוך ושוב לעבודה, הסעת ילדים לבית הספר, יציאה לקניות או הגעה למקומות עם קשיי חנייה.

משתמשי ליפט בפיניקס יוכלו להזמין מכונית אוטונומית של וויימו משתמשי ליפט בפיניקס יוכלו להזמין מכונית אוטונומית של וויימו

 

מספר המשתמשים המצומצם קשור בעיקר בכך שהשירות הוצע במתכונת פיילוט מוגבל. עתה, צפוי מעגל המשתמשים להתרחב משמעותית עם שילוב רכבים של החברה באפליקציית ליפט. לדברי וויימו בשלב הראשון, בהמלך החודשים הקרובים, ישולבו 10 מכוניות אוטונומיות של החברה בצי הרכבים של ליפט באזור הפעילות, ומשתמשי ליפט יוכלו לבחור להזמין נסיעה ברכבים אלו מתוך האפליקציה.

 

"הצעד הראשון הזה יאפשר לנו להציג את וויימו למשתמשי ליפט, ויתן לרבים מהם את חוויית הנסיעה הראשונה ברכב אוטונומי", אמר מנכ"ל וויימו ג'ון קראפיק, בפוסט שפורסם באתר מדיום. "אנחנו מחויבים לשיפור מתמשך של חוויית המשתמש שלנו, והשותפות עם ליפט תאפשר לצוות שלנו לאסוף משוב רב ערך".

 

ההכרזה יצאה במקביל לדו"ח הרבעוני הראשון של ליפט מאז הנפקתה. לפי הדו"ח, הכנסות החברה ברבעון הראשון של 2019 זינקו ב-95% לעומת הרבעון המקביל והגיעו ל-776 מיליון דולר – שיא כל הזמנים. ואולם, על כך מעיב גידול אדיר של 386% בהפסדים שהגיעו לממדים מפלצתיים של 1.14 מיליארד דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x