$
הייטק והון סיכון

הסכם עבודה בחברת SAP מנע פיטורי עובדים בישראל

החברה העולמית מתכננת לקצץ יותר מ-4,000 משרות, במסגרת צעד התייעלות גלובלי - אך ועד העובדים בישראל הצליח להמיר את הגזרה בתוכנית פרישה מרצון, שכוללת שורת מענקים ובונוסים

מאיר אורבך 12:2606.05.19

ענקית התוכנה הגרמנית SAP חתמה על הסכם עבודה עם ההסתדרות ועם ועד העובדים שלה, במסגרתו הוחלט להחליף פיטורי כ-114 עובדים בתוכנית פרישה מרצון. התוכנית הוצעה בעקבות מהלך גלובליים נרחב להתייעלות החברה העולמית.

 

 

המהלך נחשף בפברואר השנה, וכולל סגירה של יותר מ-4,000 משרות בכל העולם. גם הנהלת החברה בארץ התבקשה לסגור משרות, בעיקר תפקידי פיתוח. בעקבות סכנת הפיטורים, נכנס הוועד למו"מ אינטנסיבי עם ההנהלה. תנאי הפרישה שהוצעו הם אטרקטיביים ביותר, ו-46 מבין הפורשים יוכלו לקבל גם בונוס לפי גיל, מספר ילדים ואף תוספת הסתגלות, כמו גם חופשה של חודשיים בשכר.  

 

בניין SAP ברעננה בניין SAP ברעננה

 

 

גד רביד, יו"ר ועד העובדים, הגדיר את ההסכם כניצחון לשני הצדדים. "במסגרת ההסכם גם הוסכם על השקעה נוספת באתר הישראלי, פתיחת משרות נוספות ומציאת ספונסר בכיר מ- SAP העולמית שיקדם את האתר הישראלי", מסר.

 

 

 

יקי חלוצי, יו״ר איגוד עובדי הסלולר ההיטק והאינטרנט בהסתדרות, מסר: "הסכם הפרישה ב-SAP הוא תזכורת מצויינת לכך שהתאגדות עובדים מאפשרת לאזן בין הביטחון התעסוקתי שלהם לצורכי העסק. יעד ההתיעלות של החברה הושג ללא פיטורים של עובדים, ובתנאי פרישה מרצון מהטובים בשוק".

 

מחברת SAP נמסר: "החברה מברכת על הסכם הפרישה מרצון שהושג במסגרת תהליך הארגון מחדש שהתנהל בחודשים האחרונים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x