$
חדשות טכנולוגיה

ההסדר של פייסבוק עם ה-FTC יכלול פיקוח חיצוני על שאיבת מידע

לפי מקורות אתר פוליטיקו, לצד קנס ענק של עד חמישה מיליארד דולר, תזכה החברה גם בגורם בלתי תלוי שיאכוף מגבלות איסוף מידע אישי. זאת, כעונש על אוזלת ידה בפרשת קיימברידג' אנליטיקה, עליה עדיין לא נענשה בארה"ב

שירות כלכליסט 12:4002.05.19

פייסבוק מנהלת בימים אלה מו"מ עם נציבות הסחר הפדרלית בארה"ב (FTC), במהלכו יגובש עונשה על חלקה בפרשת קיימברידג' אנליטיקה - בה השתמשו סוכנים רוסים ברשת החברתית להשפעה על בחירות 2016. עד כה נודע שהקנס צפוי להגיע ל-5 מיליארד דולר; לפי דיווח של אתר פוליטיקו, יכלול ההסדר אלמנט שעשוי להיות בעייתי עבור פייסבוק לא פחות מהסכום המירבי - פיקוח חיצוני על ניטור התוכן שבה.

 

 

לפי מקורות האתר, שוקלת הנציבות לדרוש מינוי אחראי פרטיות שיהווה בכיר בחברה ויפקח על התחום. כמו כן, נשקלת הקמת ועדה לפיקוח על הפרטיות בפייסבוק ובה חברי דירקטוריון הרשת החברתית וגורמים חיצוניים.

 

מתנדב לטפל בעצמו בנושא. צוקרברג מתנדב לטפל בעצמו בנושא. צוקרברג צילום: רויטרס

 

 

לפי פוליטיקו, מתכנן מנכ"ל החברה מארק צוקרברג לקחת על עצמו את התפקיד ולהבטיח היענות לדרישות הרגולטוריות. לא בטוח שמועמדותו תתקבל, שכן הנציבות דורשת שכל אחראי פרטיות יאושר בידיה. פייסבוק וה-FTC סירבו להגיב לדיווח.

 

פרשת קיימברידג' אנליטיקה נחשפה בשנה שעברה; במסגרתה השתמשה חברת מחקר פוליטי באפליקציית שאלון כדי להשיג גישה למידע אישי של 87 מיליון איש. המידע שנאסף הגיע לידי גורמים ברוסיה שנעזרו בו להפעלת קמפיינים שונים והשפעה על דעת הקהל האמריקאית. כמו כן, הסתייעו במידע להשפעה על הצבעת הברקזיט.

 

 

 

למעט קנס של מאה אלף פאונד בבריטניה, עדיין לא נענשה פייסבוק על חלקה באותו המקרה; הרשת החברתית לא זיהתה את פעילות האיסוף בזמן אמת, ולאחר שגילתה אותה - פעלה כדי להסתיר את קשריה עם קיימברידג' אנליטיקה ואף תכננה קמפיין שיסיט את תשומת הלב הציבורית לעבר מבקרים שלה וגורמים לא קשורים.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x