$
חדשות טכנולוגיה

דו"ח קוואלקום: ההכנסות ירדו קצת - אך הרווח המריא ביותר מ-100%

תוצאות הרבעון הפיסקלי השני של ענקית השבבים הראו ירידה של כ-4.6% בהכנסות בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, לצד זינוק ברווחים: 663 מיליון דולר לעומת 330 מיליון. ואולם, החברה הנמיכה תחזיות לקראת הרבעון הבא, על רקע ההאטה בשוק המובייל העולמי - בדגש על סין

רפאל קאהאן 11:3202.05.19

קוואלקום הציגה את דו"ח הרבעון הפיסקלי השני שלה ל-2019 ולמרות שהיכתה את תחזיות וול סטריט, המניה שלה התדרדרה במסחר המאוחר. החברה דיווחה על הכנסות של כ-4.98 מיליארד דולר, ירידה של כ-4.6% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד.

 

 

 

הרווח שלה הוכפל, וקפץ מ-330 מיליון דולר ברבעון השני של 2018 לכ-663 מיליון דולר ב-2019. האנליסטים ציפו להכנסות של כ-4.8 מיליארד דולר ורווח של כ-47 סנט למניה, בעוד קוואלקום הגיעה ל-55 סנט. קוואלקום מעריכה שתכניס בין כ-4.7 מיליארד דולר לכ-5.5 מיליארד דולר ברבעון הקרוב, ללא התשלום הצפוי של אפל. ואולם מספרים אלה לא עומדים בתחזיות האנליסטים שצופים כ-5.26 מיליארד דולר לחברה כך על פי נתוני בלומברג.

 

מעבדי קוואלקום במצגת של החברה מעבדי קוואלקום במצגת של החברה צילום: soyacincau

 

 

מניית החברה הושפעה לרעה מהדו"ח בשל המשך הירידה בדרישה למכשירי מובייל, בעיקר בשוק הסיני, שם הצרכנים להמתין לחכות לפריסת רשתות הדור ה-5 לפני שהם רוכשים מכשיר חדש. נראה שהמאבקים סביב תחום ה-5G לא עושים טוב לאף חברה. כמעט כל חברות המובייל הציגו תוצאות גרועות, למעט וואווי שהצליחה להגדיל באופן ניכר את היקפי המשלוחים שלה. מנגד היא אינה חברה ציבורית כך שלא ברור מה הביצועים שלה בפועל וכמו גם אינה משתמשת בשבבים של קוואלקום במכשיריה.

 

 

 

עסקת הפיצויים של קוואלקום עם אפל תכניס לה סכום שווה ערך להכנסות של רבעון שלם בממוצע - עד 4.7 מיליארד דולר - אך מדובר על סכום חד פעמי. בהמשך, יכניס לה הסכם הרישוי בין השתיים גם כ-7.5 דולר מכל אייפון שיימכר, מה שלפי קוואלקום צפוי להתממש בעתיד כרווח של כ-2 דולר למניה. עם זאת, ההערכה האופטימית הזו תהפוך למציאות רק אם מכירות האייפון יצמחו, מה שפחות סביר שיקרה כל עוד נמשכת ההאטה בשוק המובייל העולמי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x