$
פטנטים וקניין רוחני

"הסטורי של אווה" מציג: 100 מיליון צפיות ביממה וסיקור ב-50 מדינות

היזם מתי כוכבי ובתו מאיה השקיעו מיליוני דולרים והפיקו סרט באורך 70 דקות, המבוסס על היומן האישי של אווה היימן, נערה בת 13 שנספתה בשואה. לעמוד הסרט, שעלה לאינסטגרם כשורה של סטוריז, רשומים כבר כ-732 אלף עוקבים. כוכבי: "צעירים כותבים לה ומרגישים אליה חיבור רגשי עמוק, כאילו הם חברים קרובים שלה"

רז שכניק 10:3302.05.19

פרויקט "הסטורי של אווה", המספר באינסטגרם על חודשיה האחרונים של הנערה אווה היימן ז"ל, זוכה להצלחה גדולה. לפני נתוני ההפקה של הפרויקט, למעלה מ-100 מיליון צפיות נרשמו עד כה לסטוריז שעלו בפרופיל מאז אמש (ד'), ערב יום השואה.

 

בהפקה מספרים כי 3 מיליון ישראלים נכנסו לפרופיל של אווה, וכי רבים מהעוקבים הישראלים אחר הפרופיל הם בגילאי 13 עד 30 - בדיוק קהל היעד אליו כיוונו מתכנני הפרויקט. נכון לשעה זו עומד מספר העוקבים אחר העמוד של אווה על 732 אלף.

 

בנוסף, המונח EVA STORY INSTAGRAM, שלא היה קיים עד לפני שבועיים וחצי, מניב מעל ל-200 מיליון תוצאות חיפוש בגוגל. המיזם סוקר ב-50 מדינות, כולל על ידי עיתונים כמו הניו יורק טיימס והוושינגטון פוסט ועל ידי רשת CNN. "התגובות מדהימות", אומרים בהפקה, "קיבלנו פניות רבות לאפשר תרגום לעשרות שפות נוספות".

 

מתוך "הסטורי של אווה" מתוך "הסטורי של אווה"

 

מבוסס על סיפור אמיתי

 

כשהנאצים פלשו להונגריה ב־1944, הייתה אווה היימן נערה בת 13 שחיה בעיירה נאגיוואראד. היא החלה לכתוב את היומן ביום הולדתה, 13 בפברואר, והפסיקה ב־30 במאי 1944, שלושה ימים לפני שגורשה ברכבת לאושוויץ, שם נספתה. 75 שנה אחרי, חזר סיפורה של אווה לתודעה בזכות הפרויקט, שאותו הפיקו ויצרו יזם ההיי־טק מתי כוכבי ובתו מאיה, שהשקיעו בו מיליוני דולרים.

 

היומן האישי שהשאירה אווה עובד לתסריט והופק עם צוות של 400 אנשי הפקה, שחקנים וניצבים, ששיחזרו את חייה של הנערה בצילומים שנערכו בלבוב, אוקראינה. הסרט עלה אתמול בסטוריז בעמוד שהוקם לזכרה, ובו מוצגים חייה: החל מהיכרות עם משפחתה וחברותיה, עבור בפלישת הנאצים לעיר מגוריה, החלת חוקי הגזע והטלאי, העקירה מהבית והמעבר לגטו, האלימות וההתנכלויות אותן שרדה - ועד לסוף המר.

 

 

מתוך "הסטורי של אווה" מתוך "הסטורי של אווה" צילום: youtube

 

"לקחנו את היומן ובעצם תירגמנו אותו לסרט שלם של 70 דקות", מסביר מתי כוכבי, "זה אחד הפרויקטים היותר גדולים שנעשו לאינסטגרם. שאלנו את עצמנו מה היה קורה אם לאווה, במקום עט ונייר לכתיבת יומן, היה טלפון חכם ואינסטגרם. איך היא הייתה מראה את חייה. קיבלנו החלטה שאת כל הסרט אנחנו מצלמים באמצעות טלפון חכם או מצלמה שמדמה טלפון חכם, כשהנערה תמיד מחזיקה במצלמה. הסרט כולו נעשה מזווית הראייה של הילדה".

 

כוכבי הוסיף ואמר: "אנחנו כל כך נרגשים מהתגובות ומהתהודה הגלובלית שהפרויקט ייצר - מעל ל-100 מיליון צפיות ב-14 שעות. צעירים כותבים לנו - לאווה - לעמוד, ומרגישים חיבור רגשי עמוק אליה, כאילו הם חברים קרובים שלה. זהו ההישג המשמעותי ביותר מבחינתנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x