$
חדשות טכנולוגיה

קוואלקום מצפה לפיצוי של כ-4.7 מיליארד דולר מאפל

יצרנית האייפון סירבה לשלם לשותפתה תמלוגים על שימוש בטכנולוגיה שלה, מה שהביא לסכסוך מתוקשר בין השתיים, שנפתר לאחרונה לאחר שנתיים של תביעות ומגבלות הפצה. עתה נחשף סכום ההסדר ביניהן: מיליארדי דולרים בתשלום אחד, בהסדר שיכלול גם ויתור של אפל על פיצויים שדרשה מרעתה

שירות כלכליסט 08:2202.05.19

קוואלקום חשפה פרטים חדשים על הסכם הרישוי שלה עם אפל, שסיים את הסכסוך הממושך ביניהן ויאפשר ליצרנית האייפון להסתמך על הפיתוחים שלה בבניית מכשירי דור חמישי.

 

 

לפי דיווח של CNBC מאמש, מצפה קוואלקום לקבל מרעתה בין 4.5 ל-4.7 מיליארד דולר בתשלום יחיד, שיתבצע במסגרת הסדר רישוי ארוך טווח.

 

 

 

מנכ"ל קוואלקום, סטיב מולנקופף מנכ"ל קוואלקום, סטיב מולנקופף צילום: רויטרס

 

 

התשלום מגיע כפיצוי על סירובה של אפל לשלם לקוואלקום את עלות רישוי השימוש בשבבי התקשורת שלה בדורות קודמים של מכשירי האייפון. לפני כשנתיים טענה אפל שעלויות הרישוי גבוהות מדי, ואף גבוהות משל חברות מתחרות. בתגובה, הגישה קוואלקום תביעות על הפרת חוזה ושימוש ללא היתר בקניין רוחני והמלחמה יצאה לדרך: אפל נטשה את מוצרי שותפתה ועברה לעבוד עם שבבי תקשורת של אינטל, ואילו קוואלקום הגישה שורת תביעות ברחבי העולם במטרה להטיל איסורים על ייבוא אייפונים. הסכסוך איים על יכולתה של אפל להשיק אייפון דור חמישי, שכן טכנולוגיית שבבי התקשורת של אינטל נחשבה לנחותה משל קוואלקום ופחות בשלה, וגרמה למשל להתחממות מבנית באבות הטיפוס ולשימוש לא יעיל בסוללה.

 

לאחר ההודעה על חתימת ההסכם בין הנצים, הודיעה אינטל שתפרוש מתחום פיתוח שבבי התקשורת לסלולר, וככל הנראה שמחפשת בימים אלה רוכש לפעילות זו.

 

 

 

"בעוד אנו ממשיכים להעריך את השפעותיהם החשבונאיות של ההסכמים, יכללו הכנסותינו לרבעון השלישי של 2019 סכום של 4.5 מיליארד דולר עד 4.7 מיליארד דולר, תשלומים מאפל בצירוף שחרור מהתחייבותנו לפצות אותה", מסרה החברה בהצהרה למשקיעים. סטיב מולנקופף, מנכ"ל קוואלקום, סירב להרחיב בנושא ולפרט את היקף הפיצויים האמורים מתוך התשלום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x