שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
המדריך

בדיקת כלכליסט

שעון סמסונג גלקסי Watch Active: חכם ב-1,000 שקל

השעון החדש אמנם לא כולל חוגה חכמה ונוחה כמו של שעון הדגל והמסך שלו קטן יותר, אך הוא עדיין מציע שורה ארוכה של אימונים, ביניהם הדרכת נשימה. ואולם, אינו מתאים לכולם. במה הוא מצטיין, והיכן הוא דווקא מכאיב?

ניצן סדן 16:4003.05.19

 


 

 

הכירו את Galaxy Watch Active, השעון החכם החדש של סמסונג שנועד לחזק את נוכחותה בשוק המחשוב הלביש דרך שילוב בין תכונות מתקדמות ומחיר נגיש.

 

 

למעשה, סוגיית המחיר עשויה להיות קלף מנצח: שעונים חכמים רבים מציעים סטייל גאדג'טי ויכולות מרשימות, אבל נתפסים כהוצאה מוגזמת בעיני הקהל הרחב - ולמעשה, עדיין עולים כמו סמארטפונים. הווטש אקטיב תוכנן כך שיאפשר מה שמאפשר שעון הדגל גלקסי ווטש, במחיר של קרוב למחצית משלו. במה הוא מצטיין, והיכן מפספס?

 

נעים להכיר: Galaxy Watch Active נעים להכיר: Galaxy Watch Active צילום: ניצן סדן

 

 

עיצוב ומבנה: פחות גאדג'ט, יותר שעון 

 

בעוד את הגלקסי ווטש קל לזהות מרחוק, לווטש אקטיב יש תצורה הרבה יותר גנרית: גוף עגול ומעט עבה, אם כי לא בצורה שמפריעה לשימוש, עם מסך בגודל 1.1 אינץ'. הגוף כולל שני כפתורים פיזיים - האחד לחזרה לפעולה הקודמת והשני - למעבר למסך הבית. יש לו גם שני חרירי מיקרופון ושאר הגוף חלק לחלוטין.

 

סופר צעדים. ווטש אקטיב סופר צעדים. ווטש אקטיב צילום: ניצן סדן

 

 

חובבי השעונים ימצאו בכך יתרון; האקטיב לא נראה כמו שעון חכם במבט ראשון ולא מושך תשומת לב. ואולם, חובבי הגאדג'טים פחות יתלהבו מכך. השעון עמיד באבק ובמים - לרבות מים מלוחים - ומצופה בזכוכית גורילה גלאס עמידה לצמצום נזקי שריטות ומכות.

 

רק בעיה אחת יש לי עם עיצוב האקטיב: משום מה, החליטה סמסונג לתת לו רצועה שלאחר נעילת האבזם, מצריכה את הכנסת שאריתה לפתח שמצמיד אותה לגוף. התוצאה: הרצועה תצבוט את היד בכל פעם ופעם שעונדים את השעון.

 

סמסונג, למה לצבוט? סמסונג, למה לצבוט? צילום: ניצן סדן

 

 

אם היה זה שעון רגיל, ניחא; אבל שעון חכם הוא מוצר שצריך להיטען לעיתים קרובות. השעון הזה צבט אותי הרבה מאוד בשבועות האחרונים.

 

תצוגה וממשק: סמסונג, היכן החוגה שלי?

 

סמסונג מצטיינת בתחום המסכים, ויכולותיה ניכרות גם בשעון האקטיב. המסך העגול חד ובהיר ביותר, והוא קריא גם תחת תאורה ישירה. זה נוח מאוד, ויתרון מהותי עבור חובבי אימוני שטח ממושכים. רצתי איתו כשעתיים על חוף הים תוך שאני מקבל התראות רבות, ולרגע לא הצטרכתי להטות אותו כך שלא יסתנוור.

 

מסך קריא גם תחת תאורה חזקה מסך קריא גם תחת תאורה חזקה צילום: ניצן סדן

 

 

כדי לחסוך ולפשט את המוצר, לא התקינה בו סמסונג את החוגה האלקטרונית שמשמשת למעבר מהיר בין תפריטים ואפשרויות - אותו כלי ממשק שמאפיין את שעוני הדגל שלה, ולראייתי הוא הדרך הנוחה ביותר לשלוט בשעון חכם. התוצאה קצת מעצבנת: מסך 1.1 אינץ' הוא קטן למדי, וכל תנועה של היד או האצבע על פניו קצת מסתירה פרטים.

 

מסך קטן, אותיות קטנות מסך קטן, אותיות קטנות צילום: ניצן סדן

 

 

זה מפריע במיוחד כשעוברים בין התראות וקל לפספס מילה משמעותית בגלל שהסתרתם אותה לעצמכם. זו לא בהכרח מגרעה, שכן כל שאר השעונים החכמים בשוק בנויים כך. הם פשוט מצוידים במסכים קצת יותר גדולים - בין 1.3 ל-1.7 אינץ'.

 

חיישנים ואפליקציות: מכניסים אוויר לאט

 

הגלקסי ווטש אקטיב מצויד בערכת חיישנים דומה לשל שעון הדגל, שמציגה דיוק לא רע בניטור מדדים גופניים, בהשוואה לשעון כושר ייעודי. ואולם, ניטור נתונים כמו אומדן מרחק יכל להיות מדויק יותר. למשל, מדד לי השעון 1,800 מ' במסלול 2,000 מ' מדוד; זה כנראה יפריע יותר למי שנעזר בשעון לאימונים למרחקים קצרים, בהם מאה מ' הם מרחק מהותי.

 

בחירת אימונים. אפשר להגדיר ארבעה בקיצור דרך, מבין עשרות בחירת אימונים. אפשר להגדיר ארבעה בקיצור דרך, מבין עשרות צילום: ניצן סדן

 

 

לשעון יש אפליקציית כושר מצוינת, שכוללת מספר עצום של אימונים - ריצה, אופניים, ספינינג, ותרגילים משקולות ספציפיים, לצד שחייה ומכשירים בחדר הכושר. בניגוד לשעון הדגל, האפליקציה לא מזהה אימונים בעצמה ויכולה למדוד לכם קצב ומרחק הליכה תחת מונה הצעדים, ולא תחת אפליקציית האימון אם לא הגדרתם לה לעשות כן. זאת, בעוד שעון הדגל ידע לזהות פעילות גופנית ולהציע הפעלת יישום אימונים. האפליקציה לא תמיד מדייקת בפרטים; למשל, באימון משקולות יד, ספרה לי את משך האימון אך פספסה במספר החזרות ולא מנתה את הסטים.

 

האפליקציה מצוינת, אבל לא יודעת להציע אימונים על בסיס פעילות המשתמש האפליקציה מצוינת, אבל לא יודעת להציע אימונים על בסיס פעילות המשתמש צילום: ניצן סדן

 

 

יש לווטש אקטיב גם אפליקציית ניטור שינה, ואת יישום ניטור הלחץ הנפשי שגם הפעם לא מדייק ולא יודע להבדיל בין פחד ובין התרגשות. ואולם, נוסף למכשיר כלי חמוד מאוד: רכיב אימון נשימה. האדם הסביר מורגל בנשימה מהירה ושטחית, בעוד תרגילי נשימה עמוקה יכולים לסייע בהכנה לאימון וברגיעה לאחריו.

 

אימון נשימה אימון נשימה צילום: ניצן סדן

 

 

כמו יתר שעוני סמסונג, ההתקנה שלו מצריכה מספר הורדות: אפליקציית סנכרון סטנדרטית, ואיתה עוד שלושה-ארבעה תוספי שליטה. חבל שסמסונג לא כללה את כל התוספים באפליקציה אחת. זה היה מקצר את משך הכנת השעון לשימוש עבור מי שאינו בעל טלפון מתוצרתה.

 

 

טוב באימונים, אך פחות נוח משעון הדגל. ווטש אקטיב טוב באימונים, אך פחות נוח משעון הדגל. ווטש אקטיב צילום: ניצן סדן

 

 

מלבד יישומי הכושר כולל השעון אפליקציות יומן, מזג אוויר, מוזיקה, את רכיב התשלום סמסונג פיי ואת הסייענית החכמה ביקסבי, שעדיין לא למדה עברית ועדיין נאבקת גם עם האנגלית שלה. לגלקסי אקטיב יש סוללה שתספיק לכם ליומיים וקצת בשימוש סביר, או לשלושה ימים אם אינכם מתאמנים בכל יום.

 

סיכום ואלטרנטיבות

 

הווטש אקטיב כולל את רוב יתרונות הגלקסי ווטש באריזה קטנה וזולה יותר - מחירו עומד על 999 שקל; הפשרה הכי גדולה היא בממשק - השעון הזה משמעותית פחות נוח משעון הדגל, אך עדיין כולל ממשק מוצלח יותר משל שעוני כושר יעודיים או צמידים חכמים.

 

 

 

זמן הסוללה שלו קצר משל מתחרים כפיטביט Versa למשל, אך הוא הרבה יותר אלגנטי ממנו ופחות נראה כמוצר כושר ייעודי. המתחרה הכי חזק של השעון הזה הוא בעצם הגלקסי ווטש עצמו - שעון העילית של סמסונג בעצמו עולה כבר סביב אלף שקל, ודגם אקטיב לא מסוגל להתחרות בו בדבר - אולי, למעט סוגיית העיצוב עבור אנשים שמחפשים סגנון נקי וסולידי יותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x