אפליקציות

אפל: מחקנו אפליקציות שהתחרו בשירותינו כדי להגן על המשתמשים

החברה אפליקציות פופולריות בתחום בקרת הורים על השימוש של ילדיהם בטלפון. המפתחים טענו שהסיבה היא תחרות לא הוגנת והגישו תלונות לרגולטור האירופי; אפל הסבירה שהיישומים נשענו על פלטפורמה שמעניקה גישה נרחבת מדי למידע בסלולרי

רפאל קאהאן 10:5429.04.19

אפל טוענת שהסירה אפליקציות שמתחרות במוצריה בגלל דאגה לפרטיות המשתמשים, ולא משום שהתחרו בה. לטענתה, מפתחיהן חרגו בצורה בעייתית מתנאי השימוש שהגדירה.

 

 

אתמול נודע שהחברה מחקה 11 מתוך 17 האפליקציות הכי פופולריות בחנותה בתחום בקרת זמן השימוש במכשירי מובייל. חלק מהמפתחים סיפרו שהחברה דרשה מהם להסיר תכונות מסוימות מהיישומים בעוד אחרים לא קיבלו כל הסבר - וכולם סברו שהחברה מנסה לנטרל מתחרים לתכונת בקרת השימוש שהטמיעה ב-iOS 12. שתיים מהחברות המפתחות אף הגישו תלונה רשמית לרגולטור התחרות ההוגנת באיחוד האירופי.

 

אפל מציגה את כלי בקרת השימוש שלה באירוע מפתחים בשנה שעברה אפל מציגה את כלי בקרת השימוש שלה באירוע מפתחים בשנה שעברה

 

 

אפל האשימה את החברות בכך ש"העמידו בסכנה את פרטיות ובטיחות המשתמשים"; לטענתה, השתמשו האפליקציות שהוסרו בפלטפורמת ניהול מכשירים מרחוק שנקראת MDM ונועדה לשליטה בציי טלפונים בתאגידים. לפי אפל, מאפשרת טכנולוגיה זו גישה לכל המידע שמאוחסן במכשיר, לרבות תמונות ומיקום מדויק. "זו הפרה של תקנות השימוש באפסטור", הסבירה אפל, והוסיפה שהזהירה מראש את המפתחים וסיפקו להם התרעה של 30 יום לפני מחיקת יישומיהם.

 

 

 

בפועל, ניטור השימוש במכשיר הוא המוצר בקטגוריית בקרת ההורים למובייל; האפליקציות משמשות לתיעוד זמן הגלישה, זמן השימוש, הגבלת הגישה לאפליקציות מסוימות ועוד - משימות שעבורן, זקוקים המפתחים לגישה נרחבת לטלפון. מפתחים רבים עושים שימוש בתעודות אבטחה ארגוניות ופלטפורמות עסקיות כדי להציע שירותים לצרכן - בין השאר בשל מדיניות הגן הסגור של אפל. החברה לא מאפשרת למפתחים לשלוט בתכונות בסיסיות בטלפון, בעוד באנדרואיד קל יותר לקבל הרשאות שכאלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x