$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: אינטל כמעט מכרה לאפל את עסקי שבבי ה-5G שלה

המגעים בין החברות נמשכו בשנתיים האחרונות, כל זמן שאפל ניהלה סכסוך רישוי עם קוואלקום. ואולם, השתיים הגיעו להבנות ואילו העסקה עם אינטל לא הבשילה. מדובר במהלך לא שגרתי עבור אפל, שלא נוהגת לקנות פעילויות מחברות גדולות

רפאל קאהאן 11:5528.04.19

אינטל היתה קרובה מאוד למכירת פעילות שבבי הדור החמישי שלה לאפל - כך דיווח הוול סטריט ג'ורנל אמש (ש'). העסקה לא יצאה לפועל ואפל החליפה את שבבי אינטל בשבבי קוואלקום, לאחר שסכסוך בין השתיים על תשלומי תמלוגים בא לסופו. בעקבות ההסכם בין אפל וקוואלקום, הודיעה אינטל שתעזוב את תחום שבבי הדור החמישי לסלולר.

 

 

המגעים בין אינטל ואפל נמשכו כשנתיים, כל עוד התנהל הסכסוך עם קוואלקום ואפל הזדקקה לספק שבבי 5G חלופי. מדובר באקט לא שגרתי עבור אפל, שנוהגת לבחור מספר ספקים עבור כל רכיב קריטי במכשיריה, ולא קונה פעילויות מחברות גדולות.

 

בוב סוואן, מנכ"ל אינטל בוב סוואן, מנכ"ל אינטל צילום: בלומברג

 

 

ככל הנראה שאינטל מחפשת רוכש אחר לפעילות השבבים האמורה; לצד קוואלקום, רק לסמסונג ולוואווי יש טכנולוגיית מודמים 5G, כך שלא מן הנמנע שחברות טכנולוגיה אחרות ישמחו לקנות את התשתית הטכנולוגית של אינטל בתחום.

 

 

 

ואולם, לפי דיווחים מהחודשים האחרונים, שבבי אינטל היו פחות יעילים משל קוואלקום, וגם לו בחרה אפל להתבסס עליהם היה עליה להמתין לשנת הדגם 2020 עד להשקת אייפון 5G שביצועיו יעמדו בקו אחד עם המכשירים המתחרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x