אפליקציות

אפל מחקה אפליקציות של מפתחים שהתחרו בשירותים שהטמיעה באייפון

11 מתוך 17 האפליקציות הפופולריות ביותר באפסטור בתחום בקרת זמן השימוש של ילדים בסלולרי הוסרו; המפתחים טוענים שאפל לא רוצה שיתחרו בכלי מקביל שהוטמע ב-iOS, וכמה מהם אף הגישו תלונה לאיחוד האירופי על תחרותיות לא הוגנת

רפאל קאהאן 11:0928.04.19

אפל חסמה 11 מתוך 17 האפליקציות הפופולריות ביותר באפסטור בתחום בקרת זמן השימוש של ילדים בטלפונים; הסיבה הרשמית אינה ברורה, אך לפי דיווח של הניו יורק טיימס, נדרשו מפתחים לשנות תכונות שהיו מקבילות לשל כלי בקרת זמן השימוש שהכניסה אפל ל-iOS בשנה האחרונה. בחלק מהמקרים הוסרו האפליקציות ללא התרעה או הסברים.

 

 

לפי נתוני Sensor Tower, חברת ניטור שימוש באפליקציות מובייל, יישומים רבים נוספים נפגעו מהמהלך; חלק מהחברות הציעו אפליקציות בקרת שימוש בתשלום, וכך יכלו להציע יישומים אחרים בחינם. "הם פשוט חיסלו אותנו ללא אזהרה", אמר מנכ''ל אפליקציית OurPact שנחשבת למובילה בתחום ניהול הגישה למכשירים עבור קטינים. לאפליקציה היו כשלוש מיליון הורדות והיא יצרה כ-80% מהכנסות החברה.

 

אפל מציגה את כלי בקרת זמן השימוש בכנס המפתחים שלה אשתקד אפל מציגה את כלי בקרת זמן השימוש בכנס המפתחים שלה אשתקד

 

 

לטענת מפתחים, האפליקציות שלהן לא מתחרות בתכונה המובנית באייפון, וברוב המקרים מספקים ערך מוסף בדמות היכולת לפקח באופן ספציפי על השעות בהן זמין הטלפון לילד וכולי. בשבוע שעבר פנו Kidslox ו-Qustodio, שתיים מהחברות הבולטות בתחום אפליקציות בקרת השימוש, לנציבות התחרותיות של האיחוד האירופי והגישו תלונה רשמית.

 

אפל דחתה את הטענות ומסרה שהיא מתייחסת לכל האפליקציות באותה הצורה, גם כשהן המתחרות בתכונות מובנות של האייפון. "הסרנו את האפליקציות כי היה חשש שהן מבקשות לקבל יותר מדי מידע ממכשירי המשתמשים", מסרה דוברת החברה.

 

 

 

זו לא הפעם הראשונה שאפל מואשמת בהערמת קשיים על מפתחים שמתחרים במוצריה; בחודש התלוננה ספוטיפיי לרגולטור האירופי על מקרים בהם קידמה החברה האמריקאית את שירות אפל מיוזיק בצורה שפגע בחשיפת האפליקציה שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x