$
המדריך

הסמארטפון הלך לאיבוד? כך תמצאו אותו בלי להסתבך

מכשירי אנדרואיד ואייפון הולכים לאיבוד כל הזמן; לפעמים מוצאים אותם תוך דקות בחדר השני, ולפעמים הם אובדים לבלי שוב. כך תשתמשו בשירותים מקוונים פשוטים כדי לאתר את המכשיר, ומה עושים כשהטלפון נגנב ואתם יודעים היכן נמצא הפושע

שירות כלכליסט 13:0727.04.19
סמארטפונים נעלמים כל הזמן; לפעמים זה רק לכמה רגעים עד שאנחנו נזכרים היכן השארנו אותם - ולפעמים לבלי שוב, בשל גניבה או אובדן. מערכות ההפעלה של גוגל ואפל מצוידות בכלים מבנים לאיתור הטלפון, שיכולים לחסוך מכם לא מעט דאגה ועוגמת נפש. כך תפעילו אותם ותמצאו את שאבד.

 

 

אנדרואיד: למערכת ההפעלה של גוגל יש תכונה בשם Find my Device, שאמורה לפעול כברירת מחדל במכשירים בגרסה מעודכנת. כדאי לוודא שהיא דולקת, ע"י כניסה לתפריט ההגדרות, בחירה בתת התפריט "בטיחות ואבטחה" ומציאתה שם. כמו כן, אפשר פשוט להקליד find my Device בשורת החיפוש הפנימי של תפריט ההגדרות.

 

אבד או נגנב? אבד או נגנב?

 

 

אם הטלפון הולך לאיבוד, פשוט נכנסים לתפריט איתור המכשירים בשירות גוגל בדפדפן, או לאפליקציית המובייל הייעודית של השירות. שם תוכלו לגרום לטלפון לצלצל, לראות את מיקומו על מפה ולגלות אם הוא במרפסת של השכן, בה ישבתם לפני שעה, או בכיסו של איזה עבריין. בנוסף, תוכלו למחוק מרחוק מידע ממנו - שימושי במיוחד כשמדובר בטלפון של העבודה, למשל.

 

מכשירי סמסונג: לצד כלי Find my Device, מפעילה סמסונג פלטפורמת איתור מכשירים משלה שנקראת Find My Mobile. היא מאפשרת להעביר את המכשיר מרחוק למצב חיסכון בסוללה כדי שלא תאבדו את האות כשהיא תיגמר, להעביר אליכם היסטוריית שיחות שבוצעו ממנו, ואף לקבל מידע על מצבו - למשל, לדעת האם הוכנס אליו כרטיס סים אחר. הפלטפורמה זמינה מתפריט האפשרויות, תחת סעיף האבטחה.

 

טריק אבטחה משלו. גלקסי S10E טריק אבטחה משלו. גלקסי S10E צילום: רפאל קאהאן

 

 

אייפון: בדומה לאנדרואיד, גם באייפון תכונת איתור המכשיר אמורה לפעול כברירת מחדל. אפשר למצוא אותה בתפריט ההגדרות - פשוט מקלידים "מצא את ה-iPhone שלי" בשורת החיפוש ומגיעים לאפשרות הרלוונטית. אם אובד הטלפון, אפשר פשוט להיכנס לעמוד Find my iPhone בשירות iCloud, ומשם ניתן לראות את מיקום המכשיר, לנטרל בו חשבונות ועוד.

 

 המכשיר שלי נגנב! מה עכשיו?

 

1. החליפו סיסמאות בחשבונות מקוונים שפעילים במכשיר, כדי לא לאפשר לגנב לקבל גישה למידע אישי ופיננסי. לפעמים נגנבים טלפונים רק כדי להימכר, אך לעיתים קרובות ינסה הגנב להוציא כמה שיותר פרטים מהמכשיר ולהציעם לסוחרי מידע ופושעי סייבר.

 

 

גנב? קיראו למשטרה גנב? קיראו למשטרה

 

 

2. עם כל הזעם והתסכול, בשום מקרה אין לנסות לתפוס לבד את הגנב; מדובר בעבריין שיכול להיות מסוכן. זה לא משנה אם אתם מומחי הגנה עצמית והגנב נמצא ממש כמה רחובות מכם; אולי הוא לא לבד, אולי הוא לא שפוי ואף טלפון לא שווה את הבריאות שלכם.

 

 

 

3. הודיעו למשטרה והגישו תלונה. כשאתם מתקשרים לדווח, מיסרו למוקדן שבידיכם נתוני מיקום של הטלפון; מדובר במידע ערכי שיכול להשפיע על הטיפול בתלונה שלכם. הגיעו לתחנה עם מחשב או טלפון שמציג את נתוני המיקום, לשימושם של השוטרים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x