$
תעופה וחלל

הרחפנים באים: Wing של אלפבית קיבלה אישור לפעול כחברת תעופה

מינהלת התעופה האזרחית בארצות הברית העניקה לחברה את ההיתר הנדרש לבצע הטסת מטענים; כך, תוכל Wing להרחיב את הפיילוט שהשיקה באוסטרליה גם לשם, ולהפוך לחלוצת תחום מזל"טי החבילות

שירות כלכליסט 17:4924.04.19

חברת Wing, יוזמת משלוחי הרחפנים של אלפבית שנולדה במעבדות גוגל X, קיבלה אישור ממינהלת התעופה האמריקאית (FAA) לפעול כחברת תעופה מסחרית לכל דבר; מדובר בחברה הראשונה מסוגה שמקבלת אישור כזה בארה"ב, מה שמזניק את ווינג לחזית התחום הצעיר ומשאיר מאחור את אמזון, מתחרתה הגדולה.

 

 

המזל"טים של ווינג מטיסים מטענים באוסטרליה במסגרת פיילוט בקאנברה הבירה, שצפוי להתרחב משמעותית בקרוב. האישור בארה"ב יאפשר לווינג לפרוס את הרובוטים המעופפים גם בשוק הביתי שלה; עד כה, היה לחברה אישור מוגבל לביצוע ניסויים בווירג'יניה.

 

מזל"ט של Wing מזל"ט של Wing צילום: Wing

 

 

ההיתר המסחרי מאפשר לווינג להעביר סחורות ומטענים כמו כל חברת שילוח שנעזרת במטוסים, והנהלתה תוכל לשכפל את הפיילוט האוסטרלי וליצור קהל לקוחות עוד בטרם תבצע השקה נרחבת ופתוחה לשירות שלה. לטענת ווינג, משלוחי הרחפנים יוכלו להאיץ העברת חבילות קטנות, לצמצם את העומס בכבישים, להפחית זיהום ועוד.

 

"זהו צעד חשוב קדימה, אל עבר בחינה בטוחה ואינטגרציה של רחפנים בחברה", מסרה בהודעה לעיתונות איליין צ'או, שרת התחבורה האמריקאית. "בטיחות היא העדיפות הראשונה שלנו, בעוד הטכנולוגיה ממשיכה להתפתח ולממש את הפוטנציאל שלה". ה-FAA מסרה לאתר NPR כי ווינג הצליחה לעמוד בדרישות הבסיס לקבלת האישור משום שהציגה שפעילותה נמצאה כמתאימה לאחר "בדיקות קדחתניות".

 

 

 

המזל"ט של ווינג נשען על 14 מנועים, מהם 12 מנועי עילוי וייצוב ושניים מנועי דחף. הכלי חשמלי ומסוגל לשאת מטען של 1.5 ק"ג אותו הוא מנחית בעזרת כננת. נישת המשלוחים המעופפים עלתה לכותרות ב-2013, עת חשף ג'ף בזוס את תוכנית פריים אייר של אמזון, במרכזה רחפן מגודל שנושא חבילות. עד כה, לא קיבלה אמזון אישור לניסוי נרחב בתצורה דומה לשל ווינג, על אף שהיא מזוהה עם התחום.   

בטל שלח
    לכל התגובות
    x